پیام تصویری آیت الله خامنه ای به مراسم مشترک دانش آموختگان دانشکده های افسری

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

بوی وحشت رژیم به مشام میرسد (۱)

 

سخنان خامنه‌ای بیانگر نگرانی عمیق رژیم اسلامی از واکنش نظامیان نسبت به مشکلات عدیده اقتصادی است که، نه تنها زندگی برای مردم عادی کشور ناممکن شده، بلکه نابسامانی و نارضائی به نیروهای مسلح کشور ایران نیز کشیده شده است. او تاکید کرده است «ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند زیرا عقلانیت به معنای محاسبه درست است. البته دشمن تلاش دارد تا معنای غلط عقلانیت را تلقین کند و برخی هم نادانسته، در داخل همان حرف دشمن را تکرار می کنند». خامنه ای در این سخنرانی بر سه اصل نارضایی ها تاکید داشت: «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی».

وی اول به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم پرداخته و باورمند است که «تلاش شبانه‌روزی مسئولان» و «مدیریت قوی، جامع و خسته‌نشو» و «تمرکز بر تولید داخلی و چشم امید نداشتن به خارج» معضل اقتصادی کشور را حل خواهد کرد. سخنانی که سالیان است سران رژیم اسلامی بازگو می کنند بدون آنکه راه حل برای مشکل ارایه دهند. تا هنگامی که چرخه اقتصاد کشور در دست جنایتکارانی است که دست در دست بیت رهبر دارند، یافتن راه حل بسیار مشکل خواهد بود. تکثر در تصمیم گیری و مدیریتی کشور و دولتی بی قدرت و بی خاصیت نمی تواند جوابگوی نیازمندهای مردم باشد. حتی به دولت اجازه داده نمی شود تا بتواند از طریق سازمان برنامه برای برون رفتن از معضل اقتصادی راه حل ارایه دهد. مضاف بر اینکه تحریمهای جهان غرب و عدم سرمایه گذاری، اقتصاد کشور را در سراشیب سقوط آزاد قرار داده است. تحریم ۱۸ بانک رژیم که در چند روز گذشته اجرایی شد نیز، شدت سقوط آزاد را افزایش داده، و در نتیجه، رهبر رژیم هراسان است!

بیان نگرانی رژیم توسط خامنه ای به دانش آموختگان دانشکده های نیروهای مسلح نیز قابل تامل است. وی میگوید «جوانانی که در دانشگاههای نیروهای مسلح تحصیل می کنند در واقع تأمین کنندگان و حافظان امنیت به عنوان یک ارزش بسیار والا و یک عنصر حیاتی برای کشور هستند». رهبر خامنه ای تصور می کند با قرار دادن هندوانه به زیر بغل نظامیان می تواند جلوی افزون شدن فقر معیشتی آنها را بگیرد. هنگامیکه ارزش دلار آمریکا معادل بیش از ۳۰ هزار تومان و رو به افزایش است، تنها دلداری دادن مسئله ای را حل نمی کند. مردم باید مواد غذایی خانواده خود را با قیمت دلار و بدون برابری حقوق و یا دستمزد تهیه کنند، این برای نظامیان نیز صادق است، در نتیجه سخنان فرمانده کل قوا خامنه ای برای دانشجویان کادر افسری نیروهای مسلح بی ارزش است و نمی تواند مشکل معیشتی آنها را حل کند. وی اذعان دارد که ارتش ملی ایران با ارائه خدمات مختلف از جمله امداد رسانی و کمک در حوادث طبیعی همچون سیل گلستان و زلزله سرپل ذهاب و عرصه های بهداشت و درمان بویژه در شرایط کنونی بیماری کرونا، وظیفه ملی خود را به نحو احسن انجام داده است. این بی خرد در خواب و خیال واهی خود غرق توهمات است، و نمی داند یکی از وظایف ارتش ملی ایران ارایه خدمات در هنگام حوادث طبیعی است. ولی لازمه آن وجود دولتی مستقل و قدرتمند در حکومت است تا از نیروهای مسلح بخواهد به کمک امدادگران اجتماعی آمده و خدمات لازم را ارایه داده و همچنین امنیت امداد رسانی را تامین نمایند.

رهبر خامنه ای «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی»، و «توانایی و قوام فرهنگی» را ارکان اقتدار ملی برشمرده است و گفته «مبنای اقتدار در جمهوری اسلامی یک مبنای عقلانی و بر اساس محاسبات صحیح و منطقی در خصوص اندازه قدرت دفاعی، چگونگی تقسیم کار بین نیروهای مسلح و تعیین انواع ابزارهای دفاعی است». وی در این گفتار که، می تواند صحیح قلمداد شود، نیز به یقین خدعه می کند و حقیقت را بیان نمی کند. برای نیروهای نظامی و انتظامی کشور پوشیده نیست که رژیم جنایتکار اسلامی سرمایه های ملی کشور را در راه برقراری نیروهای تروریستی نیابتی هزینه کرده و می کند، تا بتوانند اهداف واهی برقراری امپراطوری اسلام شیعی در منطقه خاورمیانه برقرار کند. افزون بر این دزدیهای چند میلیارد دلاری سران سیاسی و سپاهی از دید نظامیان ارتش ملی ایران پنهان نمانده است. اهداف واهی رژیم بارها توسط آیت الله های رژیم در نماز جمعه ها بیان شده است که اسلام مرز نمی شناسد. خامنه ای پیرامون قدرت دفاعی رژیم میگوید «قدرت دفاعی برآمده از چنین محاسبات عقلانی، موجب می شود که مسئولان و مردم با طمأنینه و آرامش مشغول کارهای اساسی شوند». کدام محاسبات عقلانی؟ کدام مسئول که بتواند مردم را با طمانینه و آرامش هدایت کند؟ دولتی که خود اقرار دارد تنها تدارکاتچی ای بیش نیست! می توان گمانه زد رژیم کنترل ارتش ملی ایران را هم بزودی از دست خواهد داد. لازم به یادآوری است پیرامون مشکل معیشتی نظامیان، در چند هنگام، توسط معاون هم آهنگ کننده ستاد ارتش و فرمانده کل ارتش بیان شده است. نظامیان ارتش ملی ایران به نتیجه رسیده اند که روش اداره کشور توسط ملاهای سیاسی در راستای حاکمیت ملی ملت ایران نیست و نمی توان از آن پشتیبانی کرد.

خامنه ای گله مند است که بعضی‌ها اسم عقلانیت و عقل را می آورند اما منظورشان ترس، انفعال و فرار از مقابل دشمن است در حالی که فرار کردن و ترسیدن، عقلانیت نیست. مشخص نیست خامنه ای از کدام عقلانیت صحبت می کند و ترس از چه؟ ولی از سخنان بی سر و ته وی میتوان گمانه زد که شیرازه کنترل ارتش از دست رهبر خامنه ای بیرون رفته باشد. با توجه به وضعیت موجود، ارتش ملی ایران برابر با وظایف محوله، در دوران بحران گذار از رژیم، از حاکمیت ملت ایران برای برقراری دمکراسی در کشور حمایت خواهد کرد.

خامنه‌ای لازمه حفظ اقتدار ملی را نگاه جامع و صحیح به مسائل دفاعی، اقتصادی و فرهنگی و حضور مدیران قوی، فعال و خسته ‌نشو دانسته و تأکید کرده است «در هر عرصه‌ای که مدیریت های خستگی‌ناپذیر، فعال و پرنشاط را داشتیم، کارها پیشرفت کرده است». با این گفتار، وی اذعان می کند که مدیرانی که از او فرمانبرداری نمایند نیز، در کشور باقی نمانده اند. ولی تصور نمی رود چنین باشد، مدیران کارا در کشور فراوانند، ولی مقاومت مدنی برای گذار از رژیم شروع شده و مدیران قوی، فعال و خسته نشو حاضر نیستند خدمات خود را در اختیار یک مشت جنایتکار، خائن و دزد قرار دهند؛ مدیران وطن دوست در راستای نافرمانی مدنی کم کاری می کنند. جالب اینکه خامنه ای علاج مشکلات اقتصادی را در گرو تمرکز بر مسئله تولید، جلوگیری از سقوط پی در پی ارزش پول ملی و بستن رخنه‌هایی همچون قاچاق، واردات بی‌رویه و فسادهای مالی دانسته است. در این رابطه روی سخن خامنه ای به کدامیک از اقشار مردم ایران می تواند باشد؟ بیش از۶۰٪ اقتصاد کشور در دست سپاهیان دزد و جنایتکار و شرکتهای وابسته به بیت امام است! به احتمال قوی خامنه ای مشاعرش را از دست داده و پرت و پلا میگوید.

در پی سخنان رهبر خامنه ای، سران جنایتکار رژیم دست به اقداماتی زده اند که نه تنها راه حلی را ارایه نمی دهند بلکه بر مشکلات اضافه خواهد شد. در این راستا آیت الله رئیسی، رئیس دستگاه قضایی رژیم به همکاران دستگاه قضا در سراسر کشور دستور داده که منابع و ظرفیت‌های عظیم اقتصادی و تجاری استان‌های را با همکاری مسوولان اجرایی و فعالان اقتصادی شناسایی و به سرعت وارد چرخه تولید کنند. بنابراین باید انتظار داشت که از این پس شاهد بگیر و ببندهای جدیدی در این راستا باشیم. این بیخردان تصور می کنند با زور سرنیزه و تهدید می توانند مردم را به کار وادار کنند تا به مشکل اقتصادی سر و سامان دهند. رئیسی پیرامون خصوصی سازی دشت مغان اردبیل هم تذکر داده است که این خصوصی سازی باید با برنامه انجام شود تا منجر به افزایش تولید کالاهای اساسی و استراتژیک کشور شود. در این رابطه هم می توان گمانه زد که در این خصوصی سازی هم دست دزدان و چپاول گران رژیم در کار باشد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران هم در ارتباط با سخنان خامنه ای از فرصت استفاده کرده و در واکنش به انتقادها از گرداندن معترضان در خیابان‌ها و کتک زدن آنها در انظار عمومی گفته است که افراد «برای درآوردن ادای روشنفکری» انتقاد می‌کنند. وی که با خبرنگاران در تهران صحبت داشت گفته «اجرای طرح ناظر» که منظور وی کتک زدن مردم در خیابانها است میگوید «برخی برای مطرح کردن خودشان و برخی هم برای درآوردن ادای روشنفکری چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، و در این راه هم نه کوتاه می‌آییم و نه اسیر جوسازی‌ها خواهیم شد.»

بنا براین می توان نتیجه گرفت با سخنان خامنه ای، وضعیت نا بسامان اقتصادی، و بخصوص نارضایی های مردم و نظامیان، رژیم وضعیت فوق العاده در کشور برقرار کند. رئیس قوه قضائیه دستور برگرداندن مردم به کار تولیدی آنهم با تهدیدهای قضائی و رئیس شهربانی با کتک زدن مردم در خیابانهای کشور، می خواهند جلوی نافرمانی مدنی مردم را سدٌ کنند. شاید بتوان گفت «دیگر دیر شده است». رژیم به پایان خط رسیده و نفسهای آخر را می کشد. وضعیت فوق العاده، تزویز و دسیسه هم دیگر کار ساز نخواهد بود.

مردم ایران به پا خاسته اند و به مقاومت مدنی خود ادامه خواهند داد. نافرمانی مدنی ، و اعتصابات با کم کاری شروع شده و افزایش خواهد یافت. اعتراضات هم علیرغم کتک زدن در خیابانها اثری نخواهد داشت و بزودی شاهد اعتصابات سراسری و اعتراضات وسیع خیابانی خواهیم بود. ارتش ملی ایران نیز در هنگام بحران گذار از رژیم در کنار مردم ستمدیده ایران باقی خواهد ماند.

ناخدا محمد فارسی

۱۴ اکتبر ۲۰۲۰

https://www.farsnews.ir/news/13990721000385/ (۱)

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram