سخنرانى اخير خامنه‌اى، حمايت از روحانى يا ترس از قيام ملى؟

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

حاكميت اسلامی، در كليت خودش رو به اضمحلال است و ساختمان پوسيده‌اش به‌زودى فرو خواهد ريخت.

 

یزدان شهدایی

رهبر خود خوانده ایران، خامنه‌ای، در جلسه ستاد ملی مقابله با كرونا‌، اقدامات اخير برخى‌ها در مواجهه با دولت و شخص رئيس جمهور، را نادرست خواندند و گفتند “هتک حرمت”روش آمريكايی‌ها است!

علی خامنه‌اى گفت:” هتک حرمت در ميان مردم حرام است و نسبت به مسئولان بيشتر، به‌خصوص در ميان مسئولان كشور. اگرچه در ميان اين برادران افراد خوبى هم هستند، اما اين كار غلط بود و اين موضوع را به‌طور صريح اعلام مى‌كنم. روش ما اسلامى و قرآنى است، يعنى انتقاد بيان مى‌شود، اما هتک حرمت انجام نمى‌گيرد. بايد حرمت سه قوه و مسئولان كشور كه در عرصه خدمت رسانى به مردم هستند حفظ شود.”

آقاى خامنه‌اى كه براى اولين‌بار بعد از اپيدمى كرونا در ميان مقامات دولتى حاضر شده‌اند، گويا يادشان رفته كه خود ايشان در جريان جنبش سبز بخش مهمى از وابستگان به حاكميت خود را “اصحاب فتنه و بى‌بصيرت” ناميد و از چرخه قدرت حذف كرد و برخى از آنان را نيز حصرنشين نمود. فرمان “آتش به اختيار را” خود رهبر بى‌منزلت و وقيح حاكميت اسلامى صادر كرده‌اند تا ارازل و اوباش دولتى و غير دولتى در حاكميت اسلامى بر عليه مخالفين او از آن استفاده كنند. پس چه شده است كه الان ايشان مى‌خواهند به دهان اصول‌گرايان افسار بزنند و آنان را از هتک حرمت نهى مى‌كنند!

اولا، آقاى خامنه‌اى از عميق‌تر شدن شكاف بين جناح‌هاى حاكميتش تا اين حد، آنهم در شرايطى كه صداى مقاومت مردم جان بر لب رسيده هر دم و هر روز بيشتر و بلندتر مى‌شود، شديد نگران شده است.

دوما، در شرايطى كه حاكميت نيمه جان ولايت وقيح چشم به انتظار نتيجه انتخابات آمريكا است، اگر راهى براى مذاكره گشوده شود، آن‌وقت آقاى خامنه‌اى به تيم دولت روحانى، كه در عرصه بين‌المللى بيشتر و بهتر از پادوهاى اصول‌گراى ايشان به‌درد مى‌خورند، مجدا نياز پيدا خواهد كرد!

حال سئوال اين است كه آقايان اصولگرا، وقتى به فرمان رهبر زبان در كام مى‌كشند، تقصير‌ها و ناكارآمدى نظام را به گردن چه كسى مى‌اندازند؟!

حاكميت اسلامى، در كليت خودش رو به اضمحلال است و ساختمان پوسيده‌اش به‌زودى فرو خواهد ريخت. موضوع اختلافات جناحى در ذات اين نظام است و آمدن آقاى بايدن هم تاثيرى بر سرنوشت مختوم نظامى كه حقانيت و مشروعيت ندارد و در ذهن ايرانى‌ها به خاک سپرده شده است، نخواهد داشت.

جوانان ايران، ولايت وقيح و همه جناح آن را به ‌زير خواهند كشيد و ايران را با دست تواناى خويش خواهند ساخت. پيروزى نزديک است.

#اعتراضات_سراسری
#اعتصابات_سراسری
#همبستگی_برای_گذار
#شورای_مدیریت_گذار

@irantc_official

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram