وبسایت جدید عفو بین الملل برای ادای احترام به نقش فعالین حقوق بشر و شهروند خبرنگاران در انعکاس جهانی کشتار آبان ۹۸

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

این وبسایت جدید ادای احترامی است به تمامی کسانی که تصاویر صحنه‌های اعمال خشونت که مقامات قصد انکار و کتمان‌شان را داشتند، شجاعانه ثبت کردند.

همزمان با سالگرد اعتراضات آبان ۹۸، سازمان عفو بین‌الملل وب‌سایت «اینترنت خاموش، کشتار بی‌صدا» راه اندازی کرده است.

به گزارش عفو بین‌الملل، رژیم جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات آبان ۹۸  اینترنت را قطع کرد تا ابعاد واقعی سرکوب و کشتار معترضین توسط نیروهای امنیتی مخفی نگه داشته شوند.

در گزارش جدید عفو بین‌الملل همچنین آمده است باوجوداین که جمهوری اسلامی با قطع اینترنت می‌خواست «صدای مردم را خفه کند»، اما مردم ایران توانستند حقایق را برای جهانیان آشکار کنند و این وبسایت جدید «ادای احترامی است به تمامی کسانی که تصاویر صحنه‌های اعمال خشونت که مقامات قصد انکار و کتمانشان را داشتند، شجاعانه ثبت کردند».

در سایت «اینترنت خاموش، کشتار بی‌صدا» ویدئوهای تاییدشده از شهرهای ایران جمع آوری شده‌اند که استفاده مکرر از سلاح گرم، گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی علیه معترضان غیرمسلح و عابران را نشان می‌دهند.

گزارش عفو بین‌الملل حاصل اطلاعاتی است که از فعالان حقوق بشر و خبرنگاران داخل کشور دریافت شده اند. این اطلاعات نشان می‌دهند که رژیم سعی کرده است کشتار بسیار گسترده مردم معترض از دید جهانیان پنهان بماند.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram