هفته بسیج:‌ نیروی بسیج مستضعفان تاکنون چه گلی بسر مردم ایران و بخصوص مستضعفان جامعه زده است؟ بررسی میکنیم، ناخدا محمد فارسی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

همانگونه که مشخص است هیچ‌یک از پروژه های بسیج و سپاه پاسداران در راستای کمک به مردم ایران نبوده و رئیس سازمان اورژانس مجبور شده برای دریافت کمک مجدداً دست به دامان ارتش شود.

 

ناخدا محمد فارسی

بر اساس ماده یک مصوبه مجلس شورای اسلامی ایران هدف از تشکیل سازمان بسیج مستضعفین ایجاد توانایی های لازم در تمامی افراد معتقد به قانون اساسی، اهداف انقلاب اسلامی و سازماندهی آنان به منظور دفاع همه جانبه از کشور، نظام جمهوری اسلامی ایران و تلاش موثر و داوطلبانه در تمامی عرصه های حیات اجتماعی و پیشبرد اهداف و ضرورت های انقلاب اسلامی و تسریع در تحقق جامعه اسلامی است۰

سازمان بسیج مستضعفین پس از تشکیل برای مدتی بطور مستقل به کار ادامه داد ولی در سال ۱۹۸۱ در زیرساختار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت. اما بسیج خود با مصادره کردن اموال سرمایه داران که به خاطر مرتبط بودن به رژیم گذشته از کشور خارج شده بودند و حتی آنان که در کشور باقی ماندند، خود به یک غول سرمایه داری تبدیل شد. اکنون سازمان بسیج از ساختار تیپ ها و انشعابات متفاوت در کلیه شئون زندگی مردم ایران دخالت مستقیم دارند، و به یک نیروی امنیتی سرکوبگر تمام عیار مبدل شده. در حال حاضر سازمان بسیج از ۳ تیپ با نامهای عاشورا-الزهرا، امام حسین و امام علی برخوردار است و در زیر مجموعه این تیپ ها چندین بسیج دیگر شامل بسیج اصناف، کارگران، عشایر، اداری، دانش آموزی و دانشگاهی قرار گرفته اند. اگر بیشتر به ساختار سازمان بسیج توجه کنیم حتی در سطح دهکده ها بسیج شعبه دارد و کلیه حرکات  مردم را حتی در سطح خانواده تحت نظارت دارد. و به تفسیری دیگر چشم و گوش رهبر جمهوری اسلامی آیت الله خامنه ای در کلیه سازمانهای صنعتی ، کارگری، اداری، مدارس و دانشگاه های کشور و غیره است. هیچ حرکتی از مردم ایران از دیدگاه این جماعت سرکوبگر نمی تواند پوشیده بماند.

سازمان بسیج، مسئولیت اجرایی پروژه هایی را نیز عهده دار می شود. این پروژه ها یا بطور مستقیم و یا از طریق قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران به آن واگذار می شود. در این راستا منافع تجاری و مالی سازمان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد۰

از طرفی بعلت وضعیت نابسامان اقتصادی بر اثر تحریم های کمرشکن بین المللی و هزینه بسیار بالای دخالت رژیم در کشور های منطقه خاورمیانه، بخصوص خواست نابودی اسرائیل، بیکاری در کشور و دزدیهای سران رژیم، در صد بسیار بالایی از مردم ایران بسختی می توانند درآمدی برای امرار معاش خانواده خود بدست آورند و به عبارت دیگر مستضعف می باشند. در نتیجه بسیاری از مردم به سازمان بسیج برای امرار معاش وابسته شده اند و انتظار همیاری از این سازمان عریض و طویل را دارند. افزون بر این در طول مدتی که مردم ایران با بیماری کرونا روبرو بوده، وضعیت نابسامان اقتصادی بمراتب بدتر شده است. آخرین پروژه سازمان بسیج برای برون رفتن از مشکلات معیشتی مردم، تشکیل «قرارگاه هفدهم ربیع) بود که به دستور آیت الله خامنه ای تشکیل شد تا با گرانی و گرانفروشی مقابله کنند. این پروژه هم تا کنون نتیجه مثبتی نداشته در حالیکه قیمت کالاهای مصرفی شامل کلیه اقلام معیشتی مردم با تورمی لااقل ۳۵ درصدی هرروزه بالاتر می رود.

مشکلات معیشتی مردم پایه اقتصادی دارد و با تشکیل «قرارگاه هفدهم ربیع» و یا دیگر قرارگاه های مشابه قابل حل نیست. بیشتر سامانه های اقتصادی کشور در دست بیت امام و قرارگاه خاتم الانبیا است. در حقیقت دلیل برقراری «قرارگاه هفدهم ربیع» کنترل اعتصابات سراسری در کشور بود، که به وزارتخانه و کلیه ارگان های کشوری نیز رسیده است؛ بنابراین تشکیل «قرارگاه هفدهم ربیع» تنها برای جلوگیری از اعتصابات سراسری بخصوص در وزارتخانه ها و ادارات دولتی می باشد؛ تشکیل «قرارگاه هفدهم ربیع» تنها دستوری امنیتی در قالب پروژه، به بسیجیان برای کنترل و رصد کردن مقاومت مدنی مردم در سطح کشور است.

به تازگی پروژه بهداشتی ای با نام «مقابله با کرونا» به بسیج واگذار شده است که آن را «غربالگری ۸۰ میلیون ایرانی در سومین همکاری تاریخی با حوزه بهداشت» نام نهاده اند. این خبر را فرمانده بسیج در هفته بسیج به مردم اطلاع داده است. این پروژه چپاول گرانه را،‌ سومین اقدام بهداشتی بسیج اعلان کرده اند، دو دیگر پروژه ها بهداشتی را مقابله با بیماری فلج اطفال و سرخک گزارش کرده اند! این گفتمان، شعبده بازی و به مسخره گرفتن مردم ایران است. واکسینه کردن کودکان از وظایف اولیه سازمان بهداشت عمومی کشور است؛ و نمی تواند ارتباطی به سازمان بسیج داشته باشد؟

برابر با گزارش سازمان بسیج،  درحال حاضر، بسیج در ۲۲  قشر تخصصی از جمله سیل و زلزله و بهداشت فعالیت‌های مردم یاری در دست دارند. این قشرها شامل گروه های کوچک سازندگی، واکسینه کردن کودکان توسط ۵۰۰ هزار بسیجی در اوایل سال ۱۳۷۴ با رفتن به درب منازل مردم و همچنین مقابله با بیماری سرخک گزارش شده است. این گونه گزارشات برای گمراه کردن مردم است، زیرا تا کنون داده مثبتی از پروژه های بسیجی بخصوص در راستای بهداشت گزارش نشده است. افزون براین واکسینه کردن کودکان از وظایف سازمان بهداشت کشور است و ارتباطی به سازمان بسیج ندارد.

فرمانده بسیج در خبرگزاری تسنیم (۱) نوشته است که سازمان بسیج جهادی می شود. فرمانده بسیج میگوید ۱۲ هزار واحد جهادی بسیجی در کشور، شامل کمک رسانی در هنگام سیل، زلزله، بیماری، در حال فعالیت هستند! لازم به یاد آوری است که خانه سازی های بسیج در هنگام بحران سیل آب ها، همان کانکس هایی است که برای مردم سیل زده برده بودند که عدم کارایی و بی مصرف بودن آنها را در آن هنگام شاهد بوده ایم. از یاد نبرده ایم که هنگام سیل در استان خوزستان و لرستان شمالی مردم سپاهیان و بسیجیان را، به دلیل ناکارآمدی از منطقه بیرون راندند تا ارتش کشور توانست نیازمندی های مردم را برآورده نماید. در اکثر اقدامات این جهادیان بی شرافت، خانواده های مردم ستمدیده را هم مورد تجاوز جنسی قرار دادند.

فرمانده بسیج با وقاحت تمام میگوید سال ۹۸ سال آزمون استقامت گروه‌های جهادی هم هست. ابتدای این سال که با سیل ویرانگر شروع شده بود، در زمستان رنگ و بوی کرونا هم به خود می‌گیرد تا میدان دیگری برای آزمون بسیجیان فراهم شود. در این راستا شاهد انواع و اقسام قرارگاه ها و تأسیس بیمارستان های کرونایی  بسیج بوده ایم. اولین اقدام آنها، پس از وقوع ویروس کرونا فروش کمک های بهداشتی سازمان ملل در بازار آزاد کشور و قاچاق آن به کشور های همسایه بود. برای جلوگیری از بی آبرویی بیشتر و دخالت های بیجا و غیر حرفه ای در امور سازمان بهداشت کشور، خامنه ای مجبور شد دستور دهد ارتش به میان بیاید و با کمک به سازمان بهداشت کشور کنترل اوضاع را بعهده بگیرد. در آن هنگام هم شاهد فعالیتهای ارتش به رهبری دریادار حبیب الله سیاری، معاون ستاد همآهنگی ارتش، بودیم که به کمک مردم ایران شتافتند و امنیت لازم برای اقدامات بهداشتی سازمان بهداشت را برقرار کردند. به همین دلیل جنایتکاران سپاهی و بسیجی کوشش کردند که دریادار سیاری را با تهمت های ناروا از میدان خارج کنند ولی موفق نبودند.

آخرین حرکت جهادی بسیج همین غربالگری ۸۰ میلیونی است که از طریق آن به درب خانه های مردم میروند و با اخاذی چندین میلیون تومانی از مردم برای آزمایش مبتلا بودن به بیماری کرونا و یا فروش واکسن، آنان را سرکیسه می‌کنند. این همان اقدام غربالگری ۸۰ میلیونی است که از آن صحبت می شود. لازم به توضیح است که رئیس سازمان بسیج گفته، هم اکنون کارگاه های تولید ماسک آنها مشغول بکار است که، روزانه ۱۷ میلیون ماسک تولید می کند. اگر جمعیت ۸۰ میلیونی کشور را در نظر بگیریم بسیج در ظرف تنها ۵ روز باید توانسته باشد بیش از ۸۰ میلیون ماسک تهیه کند. اگر گزارش صحیح باشد، سئوال بر این است که چرا مردم ایران با کمبود ماسک روبر هستند؟ این ماسکها تولید شده به کجا فرستاده شده اند؟  تنها گمانه آنست که همانند تمام گفتمان های دیگر سران رژیم، این جنایت‌پیشه ها تنها دروغ به مردم ایران تحویل می دهند. از اینگونه مبالغه ها در باره همیاری معیشتی هم از آنان شنیده می شود، که میگویند در دوران کرونا چندین میلیون بسته معیشتی به خانواده های کم درآمد تحویل داده اند. ولی با توجه به اخبار دریافتی از داخل کشور، هیچ‌یک از این همیاری ها دیده نشده است. به یقین می توان تصور کرد این کمکها و همیاری ها تنها برای خود و بستگان سپاهیان و بسیجیان بوده باشد.

کاملاً مشخص است که بیت رهبری همگام با سپاه و بسیج دست در دست یکدیگر، از طریق پروژه جدیدی، بدنبال دزدی و سرکیسه کردن هر چه بیشتر مردم فقیر کشور هستند. هرروزه وضعیت بهداشتی و معیشتی مردم بدتر می شود، تورم سرسام آور است و مردم ایران هم در زیر فشار فقر معیشتی دست و پا می زنند. گفتمان پروژه محرومیت زدایی رژیم «قرارگاه هفدهم ربیع» مسیری دیگر برای چپاول مردم ایران است.

جالب توجه است که بمنظور جلوگیری از نابسامانی و نارضایی ها، رئیس اورژانس کشور در ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ملاقاتی با فرمانده ارتش داشت و دست به دامان ارتش ملی ایران شده تا به کمک مردم ستمدیده ایران بشتابند (۲). خبر گزاری تسنیم این خبر را منتشر کرده است که، رئیس اورژانس کشور دکتر پیرحسین کولیوند با حضور در ستاد ارتش، با سرلشکر موسوی فرمانده ارتش دیدار و گفت و گو داشته است. هدف از این دیدار تشکر از همه بخش‌های ارتش، بویژه هوانیروز در کمک به مردم و اورژانس کشور بیان شده است. دکتر کولیوند ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های اورژانس و ذکر خاطراتی از حوادث زلزله، سیل، کرونا و خدمات اورژانس هوایی ارتش، نیروهای مسلح را یار و یاور همیشگی فوریت‌های پزشکی به ویژه در زمان بحران عنوان کرده است.

سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه خدمات به مردم ایران در هنگام بحران از وظایف ارتش می‌باشد، یاد آور شده «ما همه سرباز و خادم مردم هستیم». وی با بیان‌ اینکه‌‌ ارتش در شعار «ارتش فدای ملت» صادقانه، خالصانه و بی‌منت عمل می‌کند. در این دیدار زمینه‌های همکاری بیشتر ارتش و فوریت‌های پزشکی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع در جلسات کارشناسی پیگیری شود.

همانگونه که مشخص است هیچ‌یک از پروژه های بسیج و سپاه پاسداران در راستای کمک به مردم ایران نبوده و رئیس سازمان اورژانس مجبور شده برای دریافت کمک مجدداً دست به دامان ارتش شود. نظامیان ارتش ایران مفتخرند که در راستای وظایف ملی خود شامل حفاظت از مرزهای کشور و پاسداری از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی، قادرند در هنگام بحرانهای طبیعی و بیماریهای مسری، جان بر کف، خدمات انسان دوستانه خود را صادقانه و خالصانه در اختیار مردم ایران قرار دهند.

پاینده ایران

۲۶ نوامبر ۲۰۲۰

https://www.tasnimnews.com/fa/news/ (۱)

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/08/28/2391759 (۲)

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram