دستگیری افسانه عظیم زاده، فعال حقوق کودکان کار و احکام سنگین برای دو تن دیگر از فعالین حقوق زنان

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
به گزارش جمعیت دفاع از کودکان کار افسانه عظیم زاده، فعال حقوق کودکان ، زنان و کارگران و همچنین عضو این نهاد مدنی توسط نیروهای ناشناس دستگیر شد.
در این گزارش آمده است: «عصر دیروز هنگامی که برای پیگیری درمان مادر بیمارش که جهت معالجه ضایعه قلبی به بیمارستان میلاد مراجعه کرده بود، در مقابل چشمان پدر و مادرش، توسط نیروهای امنیتی ناشناس دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد.»
«همزمان منزل وی و منزل مادرش توسط عوامل امنیتی تفتیش و وسایل شخصی وی ضبط و همراه خود بردند. لازم به ذکر است تا این زمان از محل و عوامل دستگیری وی اطلاعی در دست نیست.»
در پایان گزارش، جمعیت دفاع از کودکان کار خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این عضو خود شده است.
احکام سنگین برای دو تن از فعالین حقوق زنان

همچنین به گزارش کانال تلگرام وبسایت فعالین مدنی زنان «بیدارزنی»: دو تن از فعالان حقوق زنان به نام‌های هدی عمید و نجمه واحدی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی، به حبس‌های سنگین محکوم شده‌اند. ابوالقاسم صلواتی این دو فعال مدنی را به “همکاری با دولت متخاصم ایالات متحده آمریکا” متهم کرده است.

منصوره شجاعی کنشگر سیاسی، در این رابطه می نویسد:‌ «آموزش جرم است! حتی اگر متون آموزشی را ” خودمان” تهیه کرده باشیم. به شما مربوط نیست. همه چیز در ید اختیار “خودمان” است….و… این دو زن جوان تلاشگر از « خودشان» نبودند. جرم این است!»

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram