فرمانده سپاه قدس ترامپ و دو مقام امریکایی را تهدید به کشتن کرد؛ بلند کردن سنگ بزرگ علامت نزدن است! ناخدا محمد فارسی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

انباشته شدن تجهیزات نظامی در خلیج فارس، نشان دهنده آن است که، در صورت هرگونه اقدام نابخردانه توسط سپاه پاسداران رژیم که به کشته شدن آمریکایی ها منجر شود، کشور و مردم ایران هزینه بسیار بالایی را متحمل خواهند شد.

 

ناخدا محمد فارسی، عضو شورای مدیریت گذار

استان وایر چهارشنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۹  گزارشی را منتشر کرده که گفته می‌شود پاسدار «اسماعیل قاآنی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، رئیس جمهوری امریکا و وزیر خارجه و رئیس سازمان اطلاعات مرکزی این کشور را به کشتن تهدید کرده است (۱).

برابر با این گزارش اسماعیل قاآنی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹حضور یافت و گفت ”آن‌ها باید سبک زندگی مخفی «سلمان رشدی» را یاد بگیرند ، چرا که جمهوری اسلامی انتقام قاسم سلیمانی را خواهد گرفت ”۰ سلمان رشدی نویسنده بریتانیایی-هندی است که هنگام پایان یافتن جنگ ایران و عراق که روح‌الله خمینی را مجبور به نوشیدن جام زهر کرد، کتاب «آیه های شیطانی» را منتشر کرد. این اتفاق برای خمینی و رژیم جهت سرپوش گذاشتن بر شکست در جنگ دستمایه بسیار خوبی بود، و خمینی فتوای مرگ وی را صادر کرد تا افکار مردم ایران را از شکست مفتضحانه در جنگ با عراق، تا حدی به انحراف کشاند. در آن هنگام رژیم برای کشته شدن سلمان رشدی یک میلیون دلار جایزه نقدی تعیین کرد و به همین دلیل سلمان رشدی برای مدتی طولانی مجبور به زندگی مخفیانه شد. سخنان نسنجیده اسماعیل قاآنی پیرامون زندگی مخفی ترامپ و دو مقام آمریکایی از فتوای بی نتیجه خمینی سرچشمه گرفته است!۰

این سردار بی‌خرد در بیانات خود اظهار داشته که «امریکایی‌ها تاکنون هم سیلی سخت‌افزاری خورده‌اند و هم سیلی نرم‌افزاری.» سخن قاآنی بیانگر آن است که رژیم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق جنگ سایبری نفوذ داشته و حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، حملات خمپاره ای متعدد به پایگاه های آمریکا و سفارت آن کشور در عراق و منطقه سبز بغداد که سفارت آمریکا در ان قرار دارد، از جمله اقدامات رژیم برعلیه آمریکا در منطقه می باشد. قاآنی این اقدامات سایبری و موشکی را در راستای انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی و خروج نیروهای امریکا از منطقه ذکر کرده است.

بمنظور پیشگیری و جلوگیری از تهدید های سران رژیم، آمریکا با ارسال بمب افکن های «بی ۵۲»، ناوهای هواپیمابر و ناوشکن های اژدر افکن و زیر دریایی اتمی به منطقه خاورمیانه، خود را برای هرگونه اقدام غیرمترقبه از طرف سپاهیان رژیم آماده کرده است. در این راستا ارتش آمریکا روز چهارشنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۹ هواپیماهای بی-۵۲ را بار دیگر به مدت ۳۰ ساعت در حریم هوایی خلیج فارس به پرواز در آورد. این سومین رزمایش بمب افکن های بی ۵۲ آمریکایی در دو ماه گذشته بر فراز خلیج فارس است. ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده در منطقه «سنتکام» نیز گفته هدف از ماموریت جدید بمب افکن های «بی ۵۲» در خاورمیانه نمایش آمادگی واشنگتن برای مقابله با «تهاجم به آمریکایی ها یا منافع ایالات متحده» است. این سخنان در حالی بیان می شود که یک مقام ارشد آمریکایی در گفتگو با روزنامه «واشنگتن پست» خطر حمله به آمریکایی ها یا منافع واشنگتن در منطقه را «بسیار واقعی» دانسته است.

این مقام ارشد آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود تاکید کرده که شرایط کنونی «نگران کننده ترین وضعیت» از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی در روز سوم ژانویه سال جاری (۱۳ دی سال گذشته) محسوب می شود. وی افزود که آمریکا خود را برای رویارویی احتمالی با ایران در صورت حمله به آمریکایی ها یا منافع ایالات متحده در خاورمیانه آماده کرده است.

شنبه ۱۳ دیماه ۱۳۹۹ سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی است و مجلس رژیم روز چهارشنبه گذشته در جلسه ای غیرعلنی با حضور اسماعیل قاآنی فرمانده کنونی سپاه قدس آخرین تحولات منطقه را بررسی کرده است. به گفته یکی از نمایندگان مجلس نمایشی رژیم اسماعیل قاآنی در این جلسه از «اقدامات در دستور کار نیروهای مقاومت» سخن گفته است!۰

همچنین نیروی دریایی آمریکا، پیرو حملات موشکی به سفارت آمریکا توسط شبه نظامیان نیابتی رژیم اسلامی در عراق، رزمایش مشترکی با عربستان در آبهای ساحلی عربستان انجام داد. در این رزمایش نیروی هوایی و دریایی عربستان سعودی و فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی و هوایی ایالات متحده «سنتکام» طی روزهای ۲۷ و ۲۸ آذر در قالب پنجمین رزمایش مشترک نظامی دو طرف در سال ۲۰۲۰ انجام شد. بنظر می رسد این رزمایش بیشتر برای آمادگی و پشتیبانی از تردد کشتی های تجارتی در صورت حمله موشکی از طرف رژیم اسلامی انجام شده باشد. این رزمایش شامل حملات هوا به دریا از طریق جنگنده‌های اف-۱۵، اف-۱۵ای، اف-۱۶سی و بالگردهای متفاوت بوده است. همچنین در دریا نیز تعدادی از شناورهای گشت ساحلی نیروی دریایی ایالات متحده و ناوشکن وینستون چرچیل که با موشکهای هدایت شونده مجهز است نیز حضور داشته اند. شرکت نیروهای ائتلاف در این رزمایش و انباشته شدن تجهیزات نظامی در خلیج فارس، نشان دهنده آن است که، در صورت هرگونه اقدام نابخردانه توسط سپاه پاسداران رژیم که به کشته شدن آمریکایی ها منجر شود، کشور و مردم ایران هزینه بسیار بالایی را متحمل خواهند شد.

رادیو پیام اسرائیل جمعه ۱۲ دیماه ۱۳۹۹ ارزیابی یک رسانه خبری روسی به نام «مسکوفسکی کومسومولتس»، را منتشر کرده است که در آن گفته شده اسرائیل و ایالات متحده برای رویارویی نظامی با حکومت اسلامی ایران، به آمادگی کامل رسیده اند(۲). این روزنامه روسی که در مسکو منتشر می شود، در ارزیابی خود، با اشاره به اقدامات اخیر ارتش آمریکا و اعزام بمب افکن‌های غول پیکر بی ۵۲ و هواپیماهای سوخت رسان به این بمب افکن‌ها، در گزارشی نوشت «آمریکا و اسرائیل، آماده جنگ با ایران هستند.»

علیرغم این بررسی ها، گمانه زنی ها و آمادگی نیروهای ائتلاف در خلیج فارس، تصور نمی رود رژیم ایران اقدامی که منجر به جنگ با ائتلاف آمریکا و اسرائیل شود انجام دهد.

برابر با گزارش های رسیده از ایران، رژیم میلیارد ها تومان برای بزرگداشت کشته شدن قاسم سلیمانی هزینه کرده است. بنظر می رسد صرف هزینه بالا برای بزرگداشت قاسم سلیمانی، انحراف افکار عمومی از تهدید های تو خالی سران سیاسی و نظامی رژیم باشد. رژیم بخوبی واقف است که هرگونه حمله به نیروهای نظامی امریکا و منافع آمریکا در منطقه، در وضعیت کنونی، با واکنش سخت و سریع نظامی روبرو خواهد شد که می‌تواند پایه های رژیم را هدف قرار دهد. بنابراین تهدیدهای رژیم توخالی و تنها پروپاگاندایی بیش نیست.

۲ ژانویه ۲۰۲۱

https://iranwire.com/fa/news/tehran/44637 (۱)

https://radis.org/ (۲)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram