دانش در مقابله با جهل حكومتى؛ واكنش جامعه پزشكى به فرمان خامنه‌اى، یزدان شهدایی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

اقدام انسانى نظام پزشكى، دفاع از دانش و تعهد به آن و اظهارات نمكى دفاع از جهل مقدس است و در حافظه مردم ايران خواهد ماند.

 

یزدان شهدایی

بعد از اظهارات رهبر خودخوانده و متوهم حكومت اسلامى براى ممنوعیت ورود واكسن‌هاى آمريكايی و انگليسى به ايران، سازمان نظام پزشكى براى دفاع از جان مردم ايران عكس‌العمل نشان داد.

در بخشى از اين نامه آمده است: “جناب آقاى رئيس‌جمهور امروز اولویت تهيه و خريد واكسن نيازى حياتى و ضرورى است كه بايد صرفا بر اساس نگرانى علمى و بر اساس مصالح ملى و فارغ از مسائل سياسى به آن پرداخته شود و در كوتاه‌ترين زمان ممكن در اختيار مردم و اقشار آسيب‌پذير و گروه‌هاى پر خطر و كادر فداكار درمان قرار گيرد.”

نامه هشدار آمیز چهار مقام علمی جامعه پزشکی ایران خطاب به حسن روحانی در خصوص سیاسی نکردن حق طبیعی مردم ایران نشان می‌دهد مقامات علمی که از طریق ممارست و شایستگی‌های علمی خود به مقامی دست یافته‌اند هیچ‌گاه دستاوردهای علمی را مضحکه سخنان بیهوده مقامات سیاسی نمی‌کنند.

دکتر محمد رضا ظفر قندی رئیس سازمان نظام پزشکی ایران، دکتر ایرج فاضل رئیس انجمن‌های علمی پزشکان ایران، دکتر مصطفی معین رئیس شورای عالی پزشکان و دکتر عباس آقازاده مسرور رئیس مجمع عمومی پزشکان، در نامه‌ای به حسن روحانی از او خواستند با تامین سریع و استفاده از واکسن مناسب و موثر که تنها راه غلبه و قطع زنجیره شیوع کوویید ۱۹است، دسترسی سریع و کارآمد مردم ایران به واکسن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد.

هشدار این پزشکان به دولت ایران در حالی است که وزیر بهداشت حكومت اسلامى، آقاى دكتر نمكى در مقابل سخنان رهبر جمهوری اسلامی، دال بر عدم خرید واکسن‌هاى غربى از شرافت علمى خود عقب‌نشینی کرد و حتی این فرمان حکومتی را کاملا علمی و دل‌سوزانه خواند!

در واقع سعید نمکی اعتبار علمى مدرک خود را به قدرت حاكم فروخت و به مردم ايران و به جامعه پزشكى و همكارانش پشت كرد وگرنه چگونه ممکن است فردی با تحصیلات دانشگاهی مربوط به تولید دارو٬ نفهمد که سخنان رهبر نظام تا چه حد از محوریت علمی گریزان و یاوه‌ای بیشتر نیست.

اقدام انسانى نظام پزشكى، دفاع از دانش و تعهد به آن و اظهارات نمكى دفاع از جهل مقدس است و در حافظه مردم ايران خواهد ماند.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram