مروری بر تحولات مهم روزهای گذشته، محسن سازگارا دبیر کارگروه مقاومت مدنی شورای مدیریت گذار

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

مروری بر تحولات مهم روز: دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹

🔶 بررسی اهم وقایع روزهای اخیر با محسن سازگارا

🔸محسن سازگارا، عضو شورای مدیریت گذار: به دنبال توهین یک مجری تلویزیونی در صدا و سیما به لباس کردی، موجی از اعتراض در میان کردهای ایران شروع شده تا جایی که نمایندگان فرمایشی مجلس ناچار شدند نامه‌ای به صدا و سیما بنویسند و از صدا و سیما بخواهند عذرخواهی کند. این موج اعتراض که کماکان در نواحی مختلف کردستان در جریان است ممکن است موجب اعتراضات در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه بشود.

🔸محمد مساعد روزنامه‌نگار منتقدی که به دلیل فعالیت‌های روزنامه‌نگاری‌اش به چهار سال و نه ماه زندان محکوم شده در ترکیه بازداشت شده و ممکن است به ایران بازگرداند شود. به دلیل هماهنگی‌هایی که دولت ترکیه با ایران دارد موجی از اعتراض به دولت ترکیه برخاسته و کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران، جمعی از وکلای بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری دست به کار شدند و با فشار به دولت ترکیه مانع از پس دادن این روزنامه‌نگار به ایران شده‌اند.

🔸در روزهای گذشته هزاران نفر از مال‌باختگان بورس جلوی سازمان بورس تجمع کردند. شاخص کلی بورس بازهم نسبت به روزهای قبل سقوط کرده و به این ترتیب میلیون‌ها بلکه میلیارها تومان از پول مردم که گول دولت را خورده‌اند و سرمایه‌های اندک خودشان را به بورس سپرده‌اند برباد رفته است. در تجمع امروز که خانوم‌ها تعدادشان از آقایان هم بیشتر بود پرچم سازمان بورس توسط معترضان به پایین کشیده شد و شعارهایی نظیر «مرگ بر روحانی» و «بی‌شرف بی‌شرف» سر داده شد.

 

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram