صبا کردافشاری، فعال مدنی زندانی روز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه همراه با ضرب و شتم از بند ۸ زندان قرچک ورامین به بند ۶ اوین زندان منتقل شد

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، صبا کردافشاری، فعال مدنی زندانی همراه با ضرب و شتم از بند ۸ زندان قرچک ورامین به بند ۶ این زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع از وضعیت خانم کردافشاری در این خصوص به هرانا گفت: «روز سه‌شنبه ماموران زن و مرد گارد زندان با کوبیدن باتوم و شوکر به در و دیوار برای ایجاد رعب و وحشت وارد بند ۸ شدند و سایر زندانیان را تهدید کردند که یا صبا کردافشاری منتقل خواهد شد یا آنها می‌دانند و ماموران گارد. نهایتا خانم کردافشاری که در هواخوری بند بود را روی زمین کشانده و از بند خارجش کردند. دستانش را به حالت قپونی پشتش پیچانده بودند و به همین دلیل دستان صبا کاملا کبود شده است.»

خانم کردافشاری در تاریخ ۲۳ آذرماه امسال همراه با شمار دیگری از زنان زندانی سیاسی در بند ۸ زندان قرچک در پی یورش ماموران گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. مدتی بعد نیز در تاریخ ۶ دیماه مریم ابراهیم وند همراه با ضرب و شتم از بند ۸ زندان قرچک ورامین خارج و به بند مادران منتقل شد.

هرانا

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram