دیدار ظریف وزیر خارجه رژیم اسلامی ایران با معاون طالبان، قاتلین دیپلمات های سفارت جمهوری اسلامی تحت مدیریتش –  خیانت و رذالت مرزی ندارد!!!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

با پشتیبانی رژیم از طالبان و اسلام گرایی در افغانستان، منطقه خاورمیانه از همین هم که هست متشنج تر خواهد شد.

 

ناخدا محمد فارسی

خبرگزاری رادیو فردا یکشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ گزارشی را منتشر کرده که ظریف در دیدار با ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان و هیئت همراهش، به عبدالغنی گفته رژیم از تشکیل «حکومت فراگیر اسلامی» در افغانستان حمایت میکند. ظریف از جنایتکارانی است که خود را مانند گرگی در پوست میش پنهان کرده است. خبر بر گرفته از خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران رژیم است (۱). علت اینکه معاون طالبان و همراهانش در ایران بسر می برند گمانه زنی ها بسیار است، اما هنوز خبر دقیقی در این باره منتشر نشده است. یکی از  گمانه ها این است که  این ملاقات یکی دیگر از ترفندهای رژیم برای ایجاد اهرم سیاسی و دست بالا داشتن مذاکره کنندگان رژیم در مذاکرات اتمی ۱+۵ باشد! مانند اقدامات ایذایی اخیر رژیم از جمله رزمایش های نظامی و اعلام غنی سازی ۲۰ درصدی .ملاقات ظریف با عبدالغنی و پیشنهاد حمایت از برقراری «حکومت فراگیر اسلامی» در افغانستان، به آمریکا هشدار میدهد اگر جهان غرب با رژیم کنار نیاید، پشتیبانی رژیم از طالبان و اسلام گرایی در افغانستان، منطقه خاورمیانه از همین هم که هست متشنج تر خواهد شد.

ترفندهای قبلی رژیم از این جهت بی نتیجه مانده است که رایزنی های رژیم در واشنگتن و مذاکرات محرمانه رژیم توسط تخت روانچی و نمایندگان بایدن به نتیجه نرسید. تخت روانچی برای بازگشت رژیم به برجام هفت شرط غیر ممکن را به مذاکره کنندگان کاخ سفید بدین شرح ارایه داده بود:‌ آمریکا باید تمام تحریمهای آمریکا برعلیه رژیم را بردارد، باید خساراتی که این تحریم ها برای رژیم ایجاد کرده را هم پرداخت کند. از دیگر شرایط این بود که در مذاکرات جدید برنامه موشکی و اقدامات تروریستی رژیم در خاورمیانه نباید شرط ورود در مذاکرات باشد. مذاکرات برجام تنها با ۱+۵  انجام خواهد شد و اظهارات رئیس جمهور فرانسه پیرامون شرکت عربستان سعودی در مذاکرات مردود است، همچنین سخنان وزیر دفاع آمریکا پیرامون دخالت اسرائیل در مذاکرات بی مورد است. مشکلات خاورمیانه نباید در مذاکرات برجام وارد شود و لازم است در مذاکرات جداگانه ای مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. تجهیزات نظامی در کشورهای خاورمیانه لازم است در مذاکراتی جداگانه انجام شود و تجهیزات نظامی اسرائیل شامل تسلیحات اتمی اسرائیل نیز باید مورد مذاکره باشد. دیگر اینکه رژیم ایران با راهکار حل مشکل فلسطین «دو کشور و دو ملت» مخالف است و آنرا قبول ندارد.

در این راستا وزارت امورخارجه آمریکا ، رابرت مالی نماینده جدید آمریکا در امور خاورمیانه و مسئول میز ایران در وزارت خارجه را روز جمعه ۱۰بهمن ۱۳۹۹ رهسپار اروپا کرد تا با مقام‌های سه کشور اروپایی پیرامون برگشت امریکا به برجام گفتگو کند. گفته شده است که  وی با مدیران سیاسی وزارت خارجه بریتانیا، فرانسه و آلمان گفتگو داشته است، ولی تاکنون پیرامون این ملاقات ها چیزی منتشر نشده است. لازم به توضیح است که رابرت مالی یکی از اعضای اصلی تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات برجام در سال ۲۰۱۵ بود. ولی با توجه به شرایط پیشنهادی رژیم و انتخاب رابرت مالی که گفته می‌شود بدنبال قبولاندن برگشت دولت آمریکا به برجام است، جک سالیوان، مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن هم در همین روز اشاره به الویت «فوری و حیاتی» دولت جدید آمریکا برای رسیدگی به «بحران تنش‌افزای برنامه هسته‌ای» ایران دارد. این درحالی است که جو بایدن، در خصوص برگشت آمریکا به  برجام گفته است، در صورتی که ایران تعهدات خود در چارچوب این توافق را اجرا کند، امکان برگشت آمریکا به برجام وجود خواهد داشت. بایدن در سخنان خود گفت که لازم است رژیم برنامه موشکی خود را متوقف و به فعالیتهای خود در سوریه و پشتیانی از گروه های  نیابتی تروریست رژیم در لبنان، سوریه، عراق و یمن پایان دهد.  این در حالی است که سران رژیم ایران اظهار داشته اند که «اول آمریکا باید به برجام برگردد»، بدین معنی که آمریکا اول ۷ شرط رژیم را قبول و اجرا کند تا برگشت رژیم به برجام امکان پذیر شود! بدین ترتیب کاملاً مشخص است که برگشتن آمریکا به برجام در چنین محیط آشفته و متشنج سیاسی بسادگی امکان پذیر نیست.

از چند جهت میتوان این آشفتگی را بررسی کرد. رژیم به دنبال ساخت بمب اتمی است زیرا آنرا هدف استراتژیک خود برای بقاء رژیم میداند و حتی در هنگامی که برجام برقرار بود از غنی سازی و آماده شدن برای ساخت بمب اتم دست برنداشت. تنها منتظر پایان تعهد برجامی خود بود که پس از ۱۵ سال از هنگام برقراری تعهد سال در ۲۰۱۵ به پایان میرسد. رژیم هرگز از نفوذ خود برای بی ثبات کردن کشورهای منطقه خاورمیانه دست برنداشت زیرا این نیز از اهداف استراتژیک رژیم است که امپراطوری شیعی خود در خاورمیانه را برقرار کند.

توجه می‌شود که برابر با خواستهای غیر ممکن رژیم، برگشت آمریکا به برجام بسختی امکان پذیر خواهد بود و شاید هم انجام شدنی نباشد! به همین دلیل رژیم بدنبال ترفندی دیگری است، «تهدید به متشنج کردن هر چه بیشتر منطقه خاورمیانه». از طرفی گفته می‌شود که آمریکا بزودی نیروهای خود در افغانستان را کاهش خواهد داد و با طالبان هم به توافق رسیده است. از این نظر محمد جواد ظریف با معاون سیاسی طالبان ملاقات و به وی اظهار داشته که رژیم از «حکومت فراگیر اسلامی» در افغانستان پشتیبانی میکند. افزون براین توجه می شود رژیم اسلامی به قسمتی از گروه های طالبان حمایت مالی و تجهیزات نظامی میدهد، و از طرفی سازمان طالبان را یک گروه تروریست می شناسد! این موضوع توسط وزیر خارجه ایران در ۲۹ آذر ۱۳۹۹ به صراحت بیان شد که رژیم ایران سازمان طالبان را یک گروه تروریستی می داند. گفتمان پشتیانی رژیم از طالبان در شبکه خبری سی ‌ان‌ ان نیز در مرداد ماه ۱۳۹۹ بازتاب داده شد که حکومت ایران برای حمله به اهداف آمریکایی در افغانستان به پیکارجویان طالبان کمک مالی می‌رساند.

دیروز ۱۲ بهمن ۱۳۹۹خبرنگار بی بی سی با عبدالله خالد معاون رئیس جمهور افغانستان مصاحبه ای پیرامون توافق امریکا با طالبان انجام داد که بسیار قابل تأمل است (۲). عبدالله خالد میگوید مأموریت آمریکا در افغانستان برابر با تعهدی که با دولت و مردم افغانستان منعقد کرده به اتمام نرسیده و خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان و برقراری هرگونه توافق با طالبان غیر عاقلانه است. معاون رئیس جمهور افغانستان میگوید که طالبان نه قابل اعتماد است و نه میتوان به سخنان رهبران طالبان اعتمادی داشت. وی یادآور شده طالبان آن روی سکه دیگر القاعده است. وی همچنین متذکر می‌شود درصورتیکه طالبان در افغانستان به قدرت برسد، مبنای قوانین و حکومت آنها شریعت اسلامی است. برگشت طالبان به سپهر سیاسی افغانستان برابر است با برقراری دیکتاتوری اسلامی در افغانستان. به همین دلیل است که محمد جواد ظریف بطور مذبوحانه ای معاون سیاسی طالبان را به ایران دعوت میکند و به او قول میدهد که رژیم اسلامی ایران از برقرای یک حکومت اسلامی در افغانستان پشتیبانی خواهد کرد. دولت افغانستان به دیدار ظریف و عبدالغنی واکنش نشان داده و گفته است سران گروه تروریستی طالبان را نماینده مردم و دولت افغانستان نمی داند. باید اذعان کرد ظریف نیز همانند عبدالغنی جنایتکار بدون عمامه دیگری است که برای ملت ایران، کشور ایران و مردم منطقه خاور میانه بسیار خطرناک است.

در مقابل رژیم جنایتکار و ریاکار اسلامی ، مردم  ایران چه گزینه ای می‌توانند در پیش رو داشته باشند؟  تا این رژیم جنایتکار اسلامی بر مردم ایران حکومت جابرانه دارد، خاور میانه روی صلح و آرامش را نخواهد دید. تنها راه نجات مردم ایران و خاورمیانه برطرف کردن سبب اصلی این نابسامانی ها است؛ یعنی بر انداختن و عبور از این رژیم فاسد اسلامی توسط مردم ایران.

۱ فوریه ۲۰۲۱

https://www.radiofarda.com/a/31078444.html (۱)

https://www.youtube.com/watch?v=D6lgqmuoHjs (۲)

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram