کرونولوژی اعتراضات مدنی، ‌سروش آزادی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

کرونولوژی اعتراضات مدنی، از تاریخ ۱۲ آبان تا ۱۶ بهمن ۱۳۹۹

 

سروش آزادی

۱۲ آبان ۹۹، هزار ناجی غریق سواحل دریای مازندران از تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی ۲ ماهه خود خبر دادند. همچنین بیش از ۵۰ کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج دست‌کم ۸ ماه مطالبات مزدی طلبکارند.

طی روزهای دوشنبه ۱۲ و سه‌شنبه ۱۳ آبان، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت همکاران خود برای پنجمین روز متوالی در محوطه این شرکت، تعدادی از کسبه شهرستان باشت در مقابل یکی از مجتمع های تجاری این شهر و گروهی از شهروندان شهر سقر در مقابل استانداری کردستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روزهای شنبه ۱۷ و  یکشنبه ۱۸ آبان، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در محل کار خود، شماری از اهالی روستای توگبری در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان چرام و جمعی از آبداران شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان های استانداری، دادگستری و صدا و سیمای این استان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

روزهای سه شنبه ۲۰ و چهارشنبه ۲۱ آبان، جمعی از کارگران راه آهن تراورس ناحیه خراسان رضوی در مقابل دادستانی شهرستان مشهد، گروهی از کارگران راه آهن تراورس ورامین، جمعی از کارگران و کارکنان خط ۵ متروی تهران و شماری از کارگران راه آهن زاگرس در محل کار خود، و تنی چند از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه برای یازدهمین روز متوالی دست به تجمع زدند.

طی روزهای گذشته و  شنبه ۲۴ آبان، گروهی از کارکنان میدان نفتی آزادگان شمالی واقع در شهرستان اهواز در محوطه محل کار خود و شماری از دامداران اصفهان در کشتارگاه صنعتی دام فساران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

دوشنبه ۲۶ آبان، جمعی از معلمان حق التدریس فنی و حرفه ای در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، شماری از رانندگان تاکسی کیش در مقابل ساختمان معاونت اجتماعی این شهر، گروهی از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران و جمعی از دستفروشان خرمشهر در محل بازار “امام علی” این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روزهای سه شنبه ۲۷ و چهارشنبه ۲۸ آبان، شماری از کارگران میراب کشت و صنعت کارون شوشتر در مقابل درب ورودی این شرکت، گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، تنی چند از مربیان پیش ‌دبستانی ایذه در محوطه‌ آموزش و پرورش این شهرستان، جمعی از اهالی روستای دهگرجی شهرستان اشنویه در محل دفن زباله در این روستا و شماری از معلمان جامانده از تبدیل وضعیت در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز پنجشنبه ۲۹ آبان، شماری از وکلای عضو کانون وکلای دادگستری فارس با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان این کانون، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

طی روزهای گذشته و شنبه ۱ آذر، شماری از کسبه شهرستان سلماس در مقابل اتاق اصناف این شهرستان، جمعی از اهالی روستای کردآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان تفت در استان یزد در مقابل معدن تراورتن و جمعی از مربیان پیش دبستانی های شهرستان ایذه در اداره آموزش و پرورش این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای گذشته و یکشنبه ۲ آذر، جمعی از غرفه‌داران میدان میوه و تره‌بار بجنورد در مقابل ساختمان استانداری خراسان شمالی، گروهی از پرسنل شرکتی بهداشت و درمان در مقابل ساختمان استانداری یزد و شماری از اعضای هیئت علمی دانشگاه اسفراین در مقابل فرمانداری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

دوشنبه ۳ آذر، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان در مقابل درب ورودی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان، جمعی از کشاورزان شرق اصفهان در میدان “پُزوه خوراسگان” و گروهی از کارگران فصلی مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر مدیریت این مجتمع، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای گذشته و سه شنبه ۴ آذر، کارگران بخش‌های مختلف نیشکر هفت‌تپه در محوطه این شرکت، گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو خرم آباد در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، جمعی از کارگران زغال سنگ کرمان در محوطه این شرکت و تعدادی از اعضای کانون وکلای دادگستری خوزستان در مقابل ساختمان این کانون در اهواز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 چهارشنبه ۵ آذرماه، گروهی از وکلای دادگستری کرمانشاه در محوطه ساختمان کانون وکلای این شهرستان، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی همدان در ساختمان دانشکده و شماری از کارگران شرکت اکسیر صنعت در فاز ۱۳ پارس جنوبی واقع در خلیج فارس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای گذشته و پنجشنبه ۱۳ آذر، شماری از کسبه شهرستان بجنورد در محل اتاق اصناف و جمعی از توان‌یابان در مقابل درب ساختمان پاستور نهاد ریاست جمهوری، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز پنجشنبه ۱۳ آذر، جمعی از رانندگان تاکسی جزیره کیش در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش و مسجد “خاتم‌الانبیاء” این شهر و گروهی از شهروندان ساکن سربندر در خیابان مرکزی این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای گذشته  شنبه ۱۵ آذر، جمعی از کارکنان شهرداری صیدون باغملک در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان، جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری بندر لنگه در دفتر امام جمعه این شهرستان، شهروندان شهر بندر امام خمینی (سربندر) در مقابل دادگستری، بخشداری و شهرداری این شهر، شماری از کشاورزان و مالباختگان منطقه چغامیش در شهرستان دزفول در مقابل فرمانداری این شهرستان، شماری از شهروندان ماهشهر در مقابل این شرکت و گروهی از پزشکان خانواده در استان فارس در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شیراز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 یک شنبه ۱۶ آذر، تعدادی از مهندسان در مقابل ساختمان مرکزی سازمان نظام مهندسی تهران، گروهی از دانشجویان دکتری ساکن خوابگاه های متاهلی دانشگاه تهران در مقابل ساختمان ۱۶ آذر این دانشگاه، کارکنان ذوب آهن اصفهان در محل کار خود، شماری از مالباختگان سامانه نیما در مقابل ساختمان بانک مرکزی و جمعی از کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر در مقابل ساختمان مرکزی این واحد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

امروز دوشنبه ۱۷ آذر، جمعی از کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان مرکزی این واحد، گروهی از بازنشستگان هواپیمای ملی ایران (هما)، در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت هواپیمایی، شماری از دامداران شهرکرد در مقابل جهاد کشاورزی این شهر و تعدادی از آبداران شهرستان ایذه واقع در استان خوزستان در مقابل ساختمان این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 سه شنبه ۱۸ آذر، شماری از رانندگان تاکسی جزیره کیش در تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 چهارشنبه ۱۹ آذر، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان، در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان، گروهی از رانندگان تاکسی جزیره کیش برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش، شماری از کارگران پیمانکاری واحد اتوبوسرانی شهرداری آبادان در مقابل ساختمان سازمان اتوبوسرانی این شهر، تعدادی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل ساختمان تعزیرات تبریز، جمعی از عشایر سنگسر در این شهر، تنی از جوانان جویای کار و اهالی شهر سرداران شوشتر برای دومین روز پیاپی در یکی از جاده های این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روز چهارشنبه ۱۹ و پنجشنبه ۲۰ آذر، جمعی از کارگران شاغل در پایانه خورموسی (سربندر) در این پایانه، شماری از رانندگان تاکسی جزیره کیش برای سومین روز متوالی در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش، جمعی از فرهنگیان قرارداد کار معین در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و شماری از کارگران نیروگاه برق رامین در محوطه این نیروگاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای گذشته و شنبه ۲۲ آذر، جمعی از کارگران بازنشسته خوزستان در دفتر کانون این استان، شماری از پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در مقابل ساختمان این بیمارستان، شماری از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد تهران در مقابل فرمانداری این شهر، جمعی از مرغداران استان فارس در مقابل ساختمان استانداری این استان، جمعی از فرهنگیان شهرستان سردشت در مقابل فرمانداری و شرکت مسکن فرهنگیان، گروهی از پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز در مقابل شهرداری این شهر و  شماری از پرسنل قراردادی و پیمانکاری اداره آبفا بندر امام خمینی در محوطه این اداره، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

یکشنبه ۲۳ آذر، تعداد پرشماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تبریز، اراک، خرم آباد، ایلام، مشهد، اصفهان، بجنورد، یزد، رشت و اهواز، در مقابل ساختمان‌های اداری این نهاد و در تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی، جمعی از معلمان خرید خدمات سال ۹۳ به بعد در مقابل مجلس شورای اسلامی، شماری از کارگران شهرداری ایلام، در مقابل ساختمان دادگستری این شهر و تعدادی از کارگران واحد خدمات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محوطه این مجتمع، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای گذشته و شنبه ۲۹ آذر، جمعی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب خوزستان در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت در اهواز، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در مقابل دانشکده پزشکی این دانشگاه، گروهی از دستفروشان شهرستان سنندج در مقابل ساختمان شورای شهر، شماری از کارکنان شهرداری صیدون از توابع شهرستان باغملک استان خوزستان در مقابل ساختمان این اداره، شماری از رانندگان اتوبوس‌های درون شهری در شهرستان ارومیه، شماری از کارگران شهرداری بندرعباس در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان و جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی یزد در مقابل استانداری این استان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 یکشنبه ۳۰ آذر، شماری از مالباختگان سامانه نیما در مقابل ساختمان بانک مرکزی، جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان استانداری واقع در تبریز، جمعی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب خوزستان در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت در اهواز و جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی یزد برای دومین روز متوالی در مقابل استانداری این استان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روز شنبه ۳۰ آذر و دوشنبه ۱ دی، شماری از رانندگان اتوبوس‌های درون شهری ارومیه برای سومین روز متوالی در این شهر، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان، گروهی از کارکنان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر در محل این سازمان، تعدادی از زنان کارگر سایت پسماند صُفیره در مقابل شهرداری اهواز، عده ای از ساکنان روستای قلعه چنعان واقع در جنوب شرق اهواز در مقابل درب شماره یک مجتمع صنایع فولاد و استانداری خوزستان و تنی از کارگران شهرداری بندر بوشهر در پارک ژنرال این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد. طی روز گذشته و امروز سه‌شنبه ۲ دی، جمعی از حواله داران خودروی شاهین در مقابل دفتر شورای رقابت در تهران، شماری از شهروندان معترض به قوانین خانواده و مهریه در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، دانشجویان دانشگاه علوم ‌پزشکی تبریز در محوطه این دانشگاه، گروهی از مهندسان‌ ساختمان‌ استان ‌البرز در مقابل سازمان نظام‌ مهندسی، جمعی از فرهنگیان شاغل در واحدهای آموزشی استان گلستان در مقابل ساختمان استانداری در گرگان، رانندگان اتوبوس‌های درون شهری ارومیه برای چهارمین روز متوالی در یکی از خیابان های این شهر، تنی چند از کارکنان قرارداد مدت موقت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی برای دومین روز متوالی در محل این سازمان، کارگران پتروشیمی دهدشت در مقابل این شرکت، جمعی از حواله داران نیسان وانت مقابل شرکت زامیاد و گروهی از حواله داران خودروی کوپا در مقابل سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز شنبه ۶ و یکشنبه ۷ دی، جمعی از معلمان حمایتی استان یزد در مقابل استانداری، شماری از پرستاران شرکتی و همچنین گروهی از معلمان نهضت سواد آموزی و معلمان خرید خدمات آموزشی بصورت جداگانه در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

دوشنبه ۸ دی، جمعی از رانندگان اتوبوس درون شهری ارومیه در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، شماری از جوانان جویای کار روستای قلعه چنعان در مقابل درب ورودی شرکت فولاد خوزستان، گروهی از اهالی روستای فراغه شهرستان ابرکوه واقع در استان یزد در این روستا و تعدادی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی در مقابل ساختمان استانداری یزد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

سه‌شنبه ۹ دی، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در محوطه این دانشگاه، گروهی از کارکنان شرکتی بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقابل مجلس، حدود ۴۰ نفر از کارگران فضای سبز شهری آبادان در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر، شماری از کارگران بیکار شده شرکت رنگین نخ سمنان در مقابل ساختمان استانداری در این شهر، تنی چند از حواله داران خودروی شاهین در مقابل سازمان حمایت از مصرف کنندگان، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان و گروهی از مالکین زمینهای روبروی پارک کوهستان یزد در مقابل دادگستری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روز پنج شنبه ۱۱ و امروز جمعه ۱۲ دیماه، جمعی از مالباختگان صندوق خیریه “امام رضا” شهرستان قرچک در مقابل دادگستری این شهرستان، شماری از باغداران شرق اصفهان مقابل دفتر نمایندگان مجلس این شهر، گروهی از اهالی شمشک در مقابل ساختمان شورای شهر، تعدادی از کارکنان بیمارستان کوثر در شیراز و تعدادی از معلمان خرید خدمات شهرستان ریگان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

شنبه ۱۳ دی، گروهی از کشاورزان مبارک شهر شهرستان ملکان واقع در آذربایجان شرقی در این شهرک صنعتی، شماری از دستفروشان اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر، جمعی از آتش نشانان اصفهان در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر، شماری از مغازه داران و بازاریان شهرستان ساری مقابل فرمانداری این شهرستان، گروهی از پرسنل شرکتی وزارت بهداشت شیراز در مقابل استانداری فارس، شماری از معلمان خرید خدمت یزد در مقابل ساختمان استانداری یزد و شماری از فعالان محیط زیست خوزستان در مراتع کرخه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز سه شنبه ۱۶ و چهارشنبه ۱۷ دی، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان در مقابل درب کمپ مهندسی پالایشگاه بید بلند ۲ این شهرستان، شماری از خانواده های کارگران و کارگران بازنشسته شهرستان شادگان در این شهر، جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد در مقابل ساختمان قوه قضائیه در تهران، گروهی از اهالی کردآباد یزد در مقابل ساختمان استانداری یزد، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل در محوطه این دانشگاه، شماری از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان خوزستان در مقابل ساختمان آموزش و پرورش کل این استان، تنی چند از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد در مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و همچنین گروهی از پرسنل بیمارستان خمینی کرج در محوطه این بیمارستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای چهار شنبه و پنجشنبه ۱۸ دی ماه، گروهی از مربیان پیش دبستانی شهرستان ایذه در مقابل استانداری خوزستان، شماری از دامداران شهرستان گلپایگان در خیابان فرمانداری این شهر و اعضای تعاونی مسکن استان فارس در مقابل این تعاونی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز پنجشنبه ۱۸ دی، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر مدیریت این شرکت و شماری از سردفترداران اسناد رسمی شیراز موسوم به دفاتر ماده ۳۳، در این شهر، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 شنبه ۲۰ دیماه، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای دومین روز متوالی در مقابل دفتر مدیریت این شرکت، جمعی از سهامداران بازار بورس در مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار، شماری از سهامداران بانک دی در مقابل سختمان بنیاد شهید، گروهی از دانش‌آموختگان و دانشجویان رشته ژنتیک پزشکی مقابل سازمان نظام پزشکی، تعدادی از تالارداران در اتحادیه این صنف، گروهی از دانشجویان دانشگاه اردکان در محوطه این دانشگاه و شماری از کامیون داران و رانندگان شهرستان قصرقند در مقابل فرمانداری این شهر، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی دستکم در ۱۹ شهر از جمله تهران، کرمان، بجنورد، رشت، اهواز، اصفهان، ایلام، تبریز، شوش، کرمانشاه، اسفراین، خرم آباد، کرج، اراک، مشهد، همدان، بروجرد، یزد و شیراز در مقابل ساختمان استانداری، فرمانداری و تامین اجتماعی شهر خود، جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس، گروهی از کارگران هپکو اراک در مقابل درب خروجی محل کارشان، شماری از سهامداران بورس در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه در محوطه این شرکت، شماری از پزشکان شاغل در مراکز درمان سوء مصرف مواد استان تهران در مقابل سازمان نظام پزشکی، جمعی از رانندگان و حواله داران سایپا در مقابل ساختمان این شرکت در تهران، تنی چند از حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل این شرکت در تبریز، تعدادی از از سرایداران و خدمتگزاران مدارس در مقابل ساختمان مجلس، شماری از غرفه داران میدان میوه و تره بار اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر، تعدادی از کارمندان و استادان دانشگاه آزاد در مقابل ساختمان مجلس، جمعی از نگهبانان شهرداری تبریز در ساختمان شورای شهر و همچنین جمعی از سهامداران موسسه کوثر در مقابل ساختمان بانک سپه واقع در میدان آزادی کرمانشاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روز یکشنبه ۲۱ و دوشنبه ۲۲ دی، جمعی از کارگران واحد شیرین‌سازی پتروشیمی ایلام در مقابل ساختمان استانداری، گروهی از اعضای تعاونی مسکن جماران تبریز در ساختمان مرکزی شهرداری این شهرستان، شماری از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران، عده ای از حواله‌داران خودرو «‌کوپا» در مقابل شرکت شهر خودرو، تعدادی از کادر درمان بخش خصوصی تبریز در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی، شماری از کشاورزان اصفهان در مقابل ساختمان صدا و سیمای این شهر و تنی از مالباختگان تعاونی مسکن دانشگاه تهران در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

سه‌شنبه ۲۳ دی، جمعی از پرستاران و پرسنل بیمارستان میلاد تهران در مقابل ورودی‌های این بیمارستان، گروهی از نیروهای پیش دبستانی شهرستان باغملک در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این شهرستان، تعدادی از خانواده‌های جانباختگان و آسیب دیده‌گان جنگ ایران و عراق در مقابل مجلس، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی در مقابل درب اصلی پالایشگاه بید بلند ۲ شهرستان بهبهان، تنی چند از جوانان جویای کار شهرستان هویزه مقابل اداره کار و ساختمان فرمانداری این شهرستان و تعدادی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۴ دی، شماری از کارگران شهرداری یاسوج در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، گروهی از پیمانکاران مناطق چهارگانه شهرداری زنجان در مقابل ساختمان شورای شهر، جمعی از سهام‌ داران بازار بورس در مقابل ساختمان مجلس و همچنین تعدادی از هواداران پرسپولیس در مقابل ساختمان این باشگاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۵ دی ماه، اهالی روستای شهرویی در مقابل مقابل درب کمپ مهندسی پالایشگاه بیدبلند ۲ شهرستان بهبهان، شماری از کارگران شرکت جهادنصر کرمانشاه، از شرکت‌های پیمانکار طرح آبرسانی به دشت سیستان در این شرکت، جمعی از مرغ فروشان بوشهر در اتاق اصناف، جمعی از کسبه خیابان بازار بابلسر در مقابل فرمانداری این شهرستان و شماری از مالکان اراضی کوه سفید رباط کریم در اراضی خود، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز شنبه ۲۷ دیماه، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان، گروهى از صیادان ساکن منطقه قصبه واقع در شهرستان آبادان در مقابل بخشداری این منطقه، تعدادی از کشاورزان شرق و غرب اصفهان در میدان خوراسگان این شهر و شماری از کامیون داران شهرستان سراوان در مقابل فرمانداری این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

دوشنبه ۲۹ دی، گروهی از معلمان در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، جمعی از صیادان اروندکنار مقابل فرمانداری آبادان، عده ای از متقاضیان مسکن مهر نفت اهواز در مقابل اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، تعدادی از سهامداران بانک مهر اقتصاد در مقابل ساختمان قوه قضائیه، شماری از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار، جمعی از متقاضیان مسکن مهر در مقابل ساختمان اداره راه و شهرسازی خرمشهر و گروهی از آبداران شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان مجلس، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، شماری از کارگران پتروشیمی گچساران در مقابل ساختمان این شرکت، گروهی از معلمان نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی در مقابل ساختمان مجلس، تنی چند از کارگران شرکت سیمان دهلران در مقابل درب این کارخانه، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد در تهران، شماری از رانندگان شرکت خصوصی اتوبوسرانی “تاکسی و اتوبوس بی‌سیم ایرانیان” در میدان شیر پاستوریزه تهران و همچنین گروهی از کارمندان شهرداری‌ های استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان استانداری، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روز جمعه ۳ و شنبه ۴ بهمن، جمعی از اهالی روستای لات از توابع بخش رودبار شهرستان قزوین در مقابل استانداری قزوین، شماری از کارکنان قراردادی شرکت پالایش نفت آبادان در مقابل پالایشگاه آبادان، کامیون داران شهرستان سراوان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان و اعضای تعاونی مسکن شهرداری بخش گلستان واقع در شهرستان بهارستان استان تهران در مقابل مصلای این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 یکشنبه ۵ بهمن، شماری از پرستاران بیمارستان میلاد تهران در محوطه بیمارستان، جمعی از فارغ التحصیلان کاردانی رشته بهداشت و دهان در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گروهی از شهروندان ساکن ایرانشهر در مقابل مسجد جامع نور این شهر و تعدادی از کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بناب در ساختمان اداری این دانشگاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روزهای گذشته و دوشنبه ۶ بهمن، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی دستکم در ۶ استان از جمله تهران، مازندران، قزوین، یزد، اصفهان و گیلان در مقابل ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداری این استان ها، شماری از کارگران روزمزد ساختمانی زاهدان در محل کار خود، جمعی از پیمانکاران طرف قرار داد شرکت توزیع برق خوزستان در مقابل ساختمان این شرکت، شماری از مربیان‌ پیش‌دبستانی اخراج شده‌ در شهرستان باغملک در مقابل فرمانداری این شهر، شماری از معلمان حق التدریسی و مربیان نهضت سواد آموزی شهرستان های سیرجان و الشتر در محوطه آموزش و پرورش این شهرستان ها، شماری از کشاورزان شرق اصفهان در مقابل استانداری اصفهان، جمعی از معلمان حق التدریس شهرستان آبادان مقابل ساختمان خانه ملت این شهر، شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اراک طی سه روز متوالی در این شرکت، جمعی از پرستاران بیمارستان مرکزی شیراز در محوطه داخلی این بیمارستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روز دوشنبه ۶ و سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در شهرهای کرمانشاه، ایلام، رشت، ساری، تبریز،‌ کرج، سنندج، اردبیل، کرمان، شوش، هفت تپه، نیشابور، اراک، خرم آباد، مشهد، اصفهان، قزوین، بجنورد و اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان تامین اجتماعی، استانداری و فرمانداری شهر خود و در تهران مقابل وزارت کار و رفاه اجتماعی و گروهی از مهندسان‌ ساختمان‌ استان ‌البرز در محوطه‌ سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز سه شنبه ۷ و چهارشنبه ۸ بهمن، جمعی از اهالی روستای ورتون در مقابل ساختمان استانداری اصفهان، شماری از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل ساختمان اصلی بورس اوراق بهادار واقع در تهران، تنی چند از کشاورزان شهرستان میناب در منطقه هشتبندی این شهرستان، گروهی از مینی بوس داران شهر سیریک در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر و همچنین تعدادی از کشاورزان ورزنه اصفهان در سطح این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز چهارشنبه ۸ و پنجشنبه ۹ بهمن، گروهی از مالباختگان موسسات مالی کاسپین و فرشتگان در مقابل ساختمان هیئت تسویه واقع در تهران، جمعی از مهاجران کشور افغانستان به صورت جداگانه در مقابل یکی از شعب بانک صادرات در شهرهای تهران و مشهد و شماری از دستفروشان سنندج در مقابل استانداری کردستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 یکشنبه ۱۲ بهمن، جمعی از معلمان تازه استخدامی و گروهی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی به صورت جداگانه مقابل مجلس شورای اسلامی و شماری از مالکان منطقه عظیمیه در قزوین در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

طی روز دوشنبه و سه شنبه ۱۴ بهمن ماه، گروهی از سهامداران زیان دیده بازار بورس در خیابان های اطراف سازمان بورس و میدان ونک واقع در تهران، جمعی از معلمان قراردادی در مقابل ساختمان مجلس، شماری از مردم اهالی روستای ترک‌آباد در ساختمان فرمانداری اردکان، تنی چند از کارگران کارخانه قند یاسوج در مقابل ساختمان بانک تجارت و استانداری کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از سهامداران پدیده شاندیز (گشان) در مقابل دفتر این شرکت در مشهد، تعدادی از کارکنان و بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما در مقابل ساختمان دفتر این هواپیمایی در تهران و جمعی از کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه در مقابل درب ورودی این نیروگاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۱۳ شهر از جمله تبریز، تهران، اراک، کرمانشاه، رشت، اردبیل، مشهد، خرم آباد، ایلام، اصفهان، بابل، کرج و شوشتر، در مقابل ساختمان اداره تامین اجتماعی شهر خود، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل ساختمان تالار بورس در تهران، تنی چند از کارگران پتروشیمی شیمی بافت ماهشهر در مقابل درب اصلی این شرکت و گروهی از کارگران گروه صنعتی شیشه کاوه در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 پنجشنبه ۱۶ بهمن، جمعی از مرغداران در مقابل ساختمان وزارت کشاورزی، گروهی از مالباختگان بورس مقابل سازمان بازرسی کل کشور و تعدادی از مالکان زمین‌های معروف به کوه‌سیاه در رباط کریم در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

برگرفته از سایت مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران «هرانا»

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram