راز ترور فخری‌زاده/ روايت درماندگى حكومت اسلامى! یزدان شهدایی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

ترور محسن فخرى‌زاده در قلب نظام در تهران نشان داد كه نيروهاى امنيتى نظام در حساس ترين مركز هسته سخت حكومت ديگر به آن وفادار نيستند.

 

یزدان شهدایی

هفته‌نامه “جویش کرونیکل”، در بریتانیا به نقل از منابع اطلاعاتی ناشناس از نحوه ترور محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جزییات تازه‌ای منتشر کرده است.

بنابراین گزارش، آقای فخری‌زاده توسط یک تیربار بسیار پیشرفته و به وزن حداقل یک تن کشته شده است که قطعات آن در ظرف هشت ماه توسط سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) به داخل ایران قاچاق و سپس مونتاژ شده بود.

این منبع مدعی شده است که تیم ترور متشکل از حداقل ۲۰ ایرانی و اسرائیلی بوده است كه این مقام ارشد برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی را هشت ماه قبل از ترور زیر نظر داشته‌اند. “جویش کرونیکل”به نقل از منابع خود نوشته است که تدارکات عملیات ترور از م‍اه مارس ۲۰۲۰ آغاز شده بود.

“جویش کرونیکل”بيان مى‌كند، که عوامل موساد یک برنامه دقیقه به دقیقه برای زیر نظر گرفتن حرکات آقای فخری‌زاده را تهیه و اجرا کردند. «آنها به مدت هشت ماه، با آن مرد نفس کشیدند، با او بیدار شدند، با او خوابیدند، با او سفر کردند.» این نشریه افزود تیم موساد می‌دانست که محسن فخری‌زاده جمعه‌ها از تهران به ویلای خود در خارج پایتخت می‌رود. «آنها مسیر روزانه، سرعت و زمان حرکت خودرو وى را می‌دانستند و دقیقاً می‌دانستند از کدام درها برای سوار و پياده شدن استفاده می‌كند.»

بنا بر این گزارش در روز واقعه وقتی خودروی او از نقطه تعیین شده عبور کرد، آنها دکمه را فشار دادند و مسلسل شلیک کرد. «۱۳ گلوله از رو در رو به فخری‌زاده برخورد کرد ، در حالی که همسرش که ۱۰ اینچ (۲۵ سانتیمتر) دور نشسته بود، هیچ آسیبی ندید.» هفته نامه جویش کرونیکل می‌گوید در آن واقعه به هیچ یک محافظان آقای فخری‌زاده آسیبی وارد نیامد. بنابراین گزارش، سلاح یاد شده بر یک وانت نیسان نصب شده و بسیار سنگین بوده٬ زیرا حاوی یک بمب نیز بود که منفجر شد تا پس از ترور، اثری از سلاح باقی نماند.

این گزارش می‌افزاید اسرائیل این عملیات را به تنهایی و بدون دخالت آمریکا انجام داده است٬ هرچند دولت آمریکا قبل از حمله «سرنخ کوچکی» به دولت دونالد ترامپ دادند.

گزارش “هفته نامه کرونیکل “حامل چند پیام به رهبران حکومت ایران است:

(۱)حضور بیست ایرانی و یک فرمانده اسراییلی در ترور مهم‌ترین عامل برنامه هسته‌ای ایران نشان می‌دهد که ایرانیان برای براندازی نظام تمامی رهبران حاکم بر ایران را در محاصره امنیتی اطلاعاتی دارند که به وقت لزوم ترور کنند یا از میان بردارند که این ترور‌ها شامل همه فرماندهان سپاه و امنیتی و اطلاعاتی و حکومتی خواهد شد!

(۲)هشت ماه حضور و برنامه‌ریزی برای ترور فخری‌زاده نشان می‌دهد خانه‌های امن و گروه‌های مردمی ترور مقامات ایرانی بسیار بیشتر از ترور محسن فخری‌زاده است و شاید همه رهبران ایران اکنون در لیست ترورهای بعدی هستند.

ترور محسن فخرى‌زاده در قلب نظام در تهران نشان داد كه نيروهاى امنيتى نظام در حساس ترين مركز هسته سخت حكومت ديگر به آن وفادار نيستند. حكومت اسلامى در ذهن مردم و در نزديک‌ترين حلقه هوادارانش سقوط كرده است.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram