بهنام محجوبی، درویش زندانی به کما رفت

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

امتداد- گروه خبر : بهنام محجوبی از دراویش گنابادی محبوس در بند هشت زندان اوین، در پی مسمومیت دارویی به بخش آی‌سی‌یو بیمارستان لقمان تهران منتقل شده است و هم‌اینک در کما به سر می‌برد.

این درویش زندانی پس از وقایع «گلستان هفتم» به تحمل دو سال زندان محکوم شد و طبق آنچه در اخبار منتشره پیرامون وی آمده است با وجودی که تشخیص پزشک معالج او «عدم تحمل کیفر» بود، با آزادی او موافقت نشد.

بهنام محجوبی تاکنون هشت ماه از مدت محکومیت خود را سپری کرده است و طی این مدت چندین بار اعتصاب غذا کرده است. او، عدم تحویل داروهای مخصوص بیماری‌اش در زمان مقرر را از دلایل این اعتصاب‌ها عنوان کرده بود.

در پی این اتفاقات و اعتراض‌های این زندانی و خانواده‌اش، وی به «امین آباد» منتقل شد. بهنام محجوبی پس از انتقال مجدد به زندان، با انتشار فایلی صوتی، مدعی موارد تلخی شد.

در پی این وقایع، طبق آنچه در برخی اخبار منتشر شده، بهنام محجوبی چندین بار قدرت تکلم خود را موقتا از دست داد و نیمی از بدنش فلج شد، با این حال باز هم اخباری از اعتصاب غذای وی منتشر شد و گفته شد که در پی این وقایع، مقامات قوه قضاییه وعده دادند که این زندانی مشمول «عفو» خواهد شد.

با این وجود، دوازدهم بهمن قوه قضاییه در نامه‌ای به بازداشت‌گاه اوین اعلام کرد که برای بهنام محجوبی قرار تعویق اجرای حکم صادر شده است تا در صورت معرفی و تودیع وثیقه‌ای به مبلغ دویست میلیون تومان، اجرای حکم او به تعویق بیفتد. در این نامه ذکر شده است که اگر این زندانی قادر به معرفی وثیقه نباشد، بایستی تحت نظر مداوم پزشک بهداری بوده و به موقع به داروهایش دسترسی داشته باشد و همچنین در صورت تشخیص پزشک بهداری به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل شود.

دو هفته پس از صدور این دستور قضایی اما، بهنام محجوبی به دلیل مسمومیت دارویی به بیمارستان لقمان منتقل شد و در حال حاضر با پایین بودن سطح هوشیاری، در کما به سر می‌برد.

بهنام محجوبی ۳۱ خرداد سال جاری با وجودی که مبتلا به «اختلال پانیک» بود و پزشک تشخیص داده بود که نمی‌تواند زندان را تحمل کند، خود را به اوین معرفی کرد.

بهنام محجوبی، ۴۵ روز پس از وقایع «گلستان هفتم» در اصفهان توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شد.

@emtedadnet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram