گزارشی از آخرین وضعیت و جزئیات پرونده مصادره‌ املاک بهائیان در روستای ایول

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

خبرگزاری هرانا: وکیل مدافع بهائیان روستای ایول، که حکم مصادره املاک آنان اخیرا به تائید دادگاه تجدید نظر استان مازندران و استان تهران رسیده است از اقدام برای ثبت درخواست اعاده دادرسی از آرای صادره طبق ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری خبر داد. به گفته نماینده دفتر جامعه جهانی بهائی در ژنو، در سال ۸۹، منازل متعلق به حدود ۵۰ خانوار بهائی در روستای ایول واقع در استان مازندران، سوزانده و تخریب شد و ساکنان آنها مجبور به ترک مزارع و خانه های آبا و اجدادی خود شدند.

طی این سالها، پیگیری های مکرر و ارائه شکایات در سطوح مختلف جهت بازپسگیری زمینها، نتیجه ای برای این شهروندان در پی نداشته است. دو دادگاه تجدید نظر در استان تهران و استان مازندران در تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۹ و ۲۲ مهرماه ۹۹ رای بر مصادره اموال بهائیان روستای ایول توسط «ستاد اجرایی فرمان امام» داده اند. روز جاری همچنین “جمعی از نواندیشان دینی ایرانی” نیز با انتشار بیانیه ای اقدام قوه قضاییه در صدور حکم مصادره اموال این شهروندان را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، درخواست اعاده دادرسی در خصوص حکم مصادره املاک بهائیان روستان ایول توسط وکلای مدافع آنان ثبت شده است.

امروز سه شنبه ۵ اسفندماه ۹۹، محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل مدافع این شهروندان با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود گفت: “در خصوص پرونده روستای ایول اقدام به طرح اعاده دادرسی وفق ماده ۴۷۷ از قانون آیین دادرسی کیفری از طریق رییس کل دادگستری استان مازندران در آذرماه سال جاری نموده که پس از پیگیری در ۱۰ روز پیش در حال رسیدگی است”.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram