گفتگوی شبکه تلویزیونی کلمه (برنامه ساعت صفر) با مهران براتی، عبدالله مهتدی و جمشید اسدی، از اعضای شورای مدیریت گذار، پیرامون موقعیت جمهوری اسلامی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

در این گفتگوی تلویزیونی سه نفر از اعضای شورای مدیریت گذار، آقایان مهران براتی معاون سیاسی و دبیر امور بین الملل شورا و عبدالله مهتدی دبیرکل حزب کومله کردستان ایران و دکتر جمشید اسدی تحلیلگر اقتصادی حضور داشتند و به سوالات آقای احمد رافت در مورد وضعیت جمهوری اسلامی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی پاسخ دادند.

دکتر مهران براتی معتقد است که پس از حذف قاسم سلیمانی، رژیم جمهوری اسلامی وارد یکی از دشوارترین موقعیت های خود شده است و روال فروپاشی نظام تشدید خواهد شد. وی در ادامه افزود که اینبار احتمالا فروپاشی از درون حکومت آغاز خواهد گردید. 

در ادامه این مصاحبه آقای عبدالله مهتدی گفت که  قاسم سلیمانی نه تنها مجری بلکه طراح عملیات جمهوری اسلامی بود و سکان سیاست خارجی جمهوری اسلامی در منطقه را در دست داشت. زدن و خارج کردن او از صحنه، بسیاری را به تجدید نظر در ادامه همکاری با جمهوری اسلامی واخواهد داشت و سیاستمداران میانه رو منطقه را محتاط تر خواهد نمود، و این امر موجب کاهش اقتدار رژیم در منطقه خواهد گردید.

در بخش سوم این مصاحبه آقای دکتر جمشید اسدی تحلیلگر اقتصادی عواقب اقتصادی تصویب نشدن لایحه معروف به پالرمو و لایحه مربوط به عدم حمایت مالی از گروه های تروریستی را مفصلا توضیح داد.

ویدیوی کامل این گفتگو را در اینجا ببنید.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram