دست مجلس جمهوری اسلامی در جیب خیل عظیم بیمه گذاران برای دوران بازنشستگی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

بجای دست در جیب خیل عظیم بیمه گذاران که سی سال به امید تامین زندگی‌شان در دوران بازنشستگی، حق بیمه پرداخت کرده‌اند از بودجه‌ی هنگفتی که برای وام و خرید ماشین و خانه‌ی خود این مجلسیان صرف می‌شود، سرمایه‌گذاری ‌کنید.

نهاد های زیر نظر خامنه ای و سرمایه هنگفت مردم ایران با فشار سرکوب و بدون نظارت در این نهاد ها جمع شده، گویی فقط برای سرمایه گذاری در تروریسم ، گسترش جنگ های ارتجاعی ، سرمایه گذاری در سرکوب، پرداختن حقوق فاطمیون، زینبیون، حزب الله کاربرد دارد و مردم ایران هیچ سهمی از این سرمایه ملی خود ندارند.

اخیرا  نمایندگان مجلس در طرحی که ظاهراً قرار است همین هفته برای بحث و بررسی به صحن علنی مجلس برود، مقرر داشته‌اند “تامین اجتماعی ۱۷ هزار میلیارد تومان از ۳۲ هزار میلیارد تومانی که در تیرماه سال جاری بابت اجرای متناسب‌سازی از دولت دریافت کرد، بازگرداند” تا دولت خرج تامین اعتبار برای طرحِ «تامین کالاهای اساسی» برای اقشار فرودست کند.

علی اکبر عیوضی (عضو هیئت مدیره کارگران بازنشسته‌ی تهران) در ارتباط با طرح نمایندگان مجلس می‌گوید: عملکرد نمایندگان مجلس، مصداق عینی این ضرب‌المثل است که می‌خواهند ابرو را بردارند اما چشم را کور می‌کنند! درست نیست از سازمان تامین اجتماعی بکنند تا خرج اقشار کم درآمد کنند!

تامین اجتماعی یک نهاد مردمی است و اعتبارات آن همگی حق‌الناس است. به جای اینکه از اموال کارگران بردارند، از بودجه عمومی و از خزانه دولت، صرف تامین کالاهای اساسی کنند.

یکی دیگر از معجزات مجلسیان در روزهای اخیر این است که به جای رفع مشکلات و شفاف سازی بیشتر، خود دست در جیب خیل عظیم بیمه گذارانی می‌کنند که سی سال به امید تامین زندگی‌شان در دوران بازنشستگی، حق بیمه پرداخت کرده‌اند که برای رفاه حالشان در اوج ناتوانی سنی، زیر دین و منت مسئولان نباشند و نه این که دولت از سر بی‌تدبیری از جیب آنها بدزدد و آنها را در واقع سرکیسه کند. ضروری است از بودجه‌ی هنگفتی که برای وام و خرید ماشین و خانه‌ی خود این مجلسیان صرف می‌شود، سرمایه‌گذاری ‌کنند.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram