رویکرد شاهزاده رضا پهلوی و انتظارات مردم، آتنا

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

باید در نظر داشت که محبوبیت اولین گام برای پذیرش عمومی است.

آتنا

فعاليت نيروهاى اپوزيسيون بر اساس برنامه اى كه براى آينده كشور معرفى مى كنند و عملكرد انها سنجيده مى شود.

موفقيت هر نيروبی هم در مبارزه با كسب مقبوليت عمومى و ميزان آن مشخص مى شود .از اينروى جريانات و يا گروه هاى سياسى، به همان اندازه كه در روند مبارزه به درجات معينى از كسب مقبوليت عمومى دست يابند، مى توانند در فرداى پيروزى و آينده هر جامعه اى، هم تاثير گذار باشند.

در شرايط حاضر در كشور ما نيروهاى متعددى تحت عنوان اپوزيسيون با برنامه و نقشه راه متفاوت، مشغول مبارزه براى تحقق اهداف سياسى، مختص خود هستند.

بر اساس نظرسنجی «گرایش‌های سیاسی ایرانیان» که در خرداد ۱۳۹۷ مابین ۱۹هزار شرکت‌کننده توسط «مؤسسه گَمان» انجام شد، رضا پهلوی با ۳۷٫۹٪ «از بیشترین میزان محبوبیت در جامعه ایران» برخوردار بود.

اما باید در نظر داشت که محبوبیت اولین گام برای پذیرش عمومی است.

اگر ایشان را به عنوان یکی از برجسته ترین مخالفان جمهوری اسلامی در نظر بگیریم بد نیست فعالیت ها و نکات مثبت و کمتر مثبت ایشان را جهت نیل به فعالیتی موثر تر و پایدار در بازه هاى زمانى مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

شاهزاده رضا پهلوی طی سالیان سال پس از ترک ناخواسته ایران همواره دغدغه فعالیت و حضور در عرصه سیاسی را داشته است اما باید دید فعالیت های ایشان طی این سال ها تا چه اندازه به واقعیات جامعه ایران و با ماهیت براندازی مطابقت داشته است.

از نشر کتاب و مقاله های مختلف در جراید معتبر گرفته تا تشکیل شورای ملی ایرانیان و انحلال آن ، فعالیت های عملی اقای رضا پهلوی  فراز و فرودهای زیادی داشته است.

چه بسیار شاهد آن بوده ایم که آقای پهلوی با انتخاب های هیجانی و زودگذر  علامت سوال های زیادی را در ذهن مخاطب ایرانی حتی فعالین  داخل کشور ایجاد کرده است. همکاری با گروه هایی مانند فرشگرد که با امضا و بیانیه های پرطمراق چهل نفرهِ  شروع به فعالیت کردند ، ارزش افزوده اى براى ايشان به همراه نداشت .اين گروه بعد از يكسال دچار ريزش شد و شاكله سياسى خود را از دست داد. تعدادى از فعالين فرشگرد هم با استفاده از رانت همكارى با آقاى پهلوى امروز به كارشناسان پرو پا قرص شبكه هاى فارسى زبان خارجى تبديل شده اند.

هدف فعالیت های صورت گرفته آقای پهلوی، به اذعان ایشان در نهایت نقشه راهی برای رسیدن ” به ایرانی سکولار و مردم سالار ” است.

آرمانِ ایرانیِ مردم نهاد و سکولار ، محقق نخواهد شد مگر با دوراندیشی سیاسی ، ائتلاف با گروه های دیگری از براندازان و نه فقط جامعه هواداران پادشاهی خواه.

امیدواری جامعه ایران در قبال جدیدترین بیانیه شاهزاده رضا پهلوی به عنوان “پیمان نوین ” بر اساس همکاری عملی ایشان با سایر گروه ها و تلطیف فضای ایجاد شده توسط هواداران سنتی پادشاهی خواه با سایر گروههاست.

روی خوش جامعه ایرانی در فردای براندازی با کسانی ست که تمام قومیت ها ،طيف هاى مختلف سياسى و مذهبى در كشور  را در نظر بگيرند.

ذوب شدن در هواداری کورکورانه از هر جریان تک محور، خود عاملی در به تاخیر افتادن جریان آزادی خواهی است.

دوری کردن از ساده انگاری های سیاسی و نگرش های سطحی در شرايط پيچيده كشورى مثل ايران، پیشنهادی است که به شخصیت محوری و مقبول اپوزیسیون ايران، از جمله آقاى پهلوى میتوان ارائه داد.

ایران فردا، ایران آرای همه ی مردم، همه اقوام و گروه ها با هر سليقه سیاسی ست .

راه رسیدن به آزادی را با آگاهی هموار کنیم …

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

«مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.»