مهران براتی: جمهوری اسلامی پذیرفته که برجام فعلی دیگر قابل حفظ نیست و قبول کرده که امریکا نیز حق دارد خواهان برجام دیگری باشد

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

غنی سازی ۲۰ درصدی راه را برای آقای بایدن بسیار راحت تر می کند و او از همانجایی سیاست های خود را ادامه خواهد داد که ترامپ قطع کرده بود.

 

مهران براتی، دبیر امور بین‌الملل شورای مدیریت گذار در مورد آغاز غنی سازی اورانیوم تا ۲۰ درصد توسط جمهوری اسلامی می گوید:

جمهوری اسلامی با این اقدام به همان جایی آمد که دونالد ترامپ می خواست و این به معنی خداحافظی با برجام ۲۰۱۵ و ورود به یک برجام جدید است که البته هنوز روی آن توافقی وجود ندارد.

طبق برجام ۲۰۱۵ جمهوری اسلامی باید حداقل تا سال ۲۰۲۵ در همین سایت موجود که سانتریفیوژهای قدیم نسل یک نصب شده اند به کار ادامه دهد؛ نه اینکه برود به زیر زمین و دز سایت فرود برای غنی سازی بیشتر با بکارگیری سانتریفیوژهای نسل جدید.

بنظر مهران براتی (اتفاقا) غنی سازی ۲۰ درصدی راه را برای آقای بایدن بسیار راحت تر می کند و او از همانجایی سیاست های خود را ادامه خواهد داد که ترامپ قطع کرده بود.

ایشان در ادامه گفت معلوم نیست دولت جمهوری اسلامی با پذیرش مصوبه مجلس چکار می خواهد بکند بدون درگیری شدید با غرب که فقط امریکاهایی نیستند، اروپایی ها هم در این رابطه با غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم مخالفت کرده اند.

به عقیده آقای براتی بنظر می رسد که جمهوری اسلامی پذیرفته است که برجام فعلی دیگر قابل حفظ نیست و قبول کرده است که امریکا نیز حق دارد خواهان برجام دیگری باشد، بنابراین سعی می کند با دست پر، برای گرفتن امتیازهای بیشتر، وارد دور جدید مذاکرات بشود.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram