برنامه ریزی رژیم برای غنی سازی اورانیوم تا حد ۹۰درصد در ظرف سه ماه آینده! حمید آقایی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

اعلام صریح این خبر از سوی سازمان انرژی اتمی رژیم و تاکید معاون این سازمان بر توانایی و حتی برنامه ریزی برای راه اندازی «آبشار ۱۶۴ تایی بر اساس مصوبه مجلس تا سه ماه آینده» نشان می دهد که اکنون رهبری جمهوری اسلامی تصمیم گرفته است که برنامه همیشگی اما پنهانی خود بر ساخت بمب اتمی را آشکارا اعلام کند. برنامه ای که مطابق گفته معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ظرف سه ماه آینده تحقق پیدا می کند.

 

حمید آقایی

به گزارش خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز پنج شنبه ۱۸ دیماه ۱۳۹۹ اعلام کرده است: «پیشرفت‌ها به گونه‌ای است که ما به راحتی می‌توانیم هر درصدی غنی سازی انجام بدهیم حتی بالای ۴۰ درصد، ۶۰ درصد و ۹۰ درصد را به راحتی تولید کنیم.»

وی در ادامه تاکید کرده است که مجلس جمهوری اسلامی راههای قانونی برای این اقدام را باز کرده است. در قانون «اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها» آمده است که اگر نیاز در حوزه‌های بالاتر از ۲۰ درصد باشد سازمان انرژی اتمی می تواند این کار را انجام دهد.

طرح دو فوریتی «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» که عنوان آن اساسا با محتوای طرح تناقض دارد، پس از تصویب توسط مجلس جمهوری اسلامی با تصحیحات جزئی به تصویب شورای نگهبان نیز رسید و به صورت یک قانون به دولت روحانی ابلاغ شد.

این قانون که دولت آیین نامه اجرایی آنرا نیز ابلاغ کرد نه تنها موجب لغو و یا کاهش تحریم ها نمی شود، بلکه دست مایه های کافی برای اثبات این نظریه که نظام جمهوری اسلامی با خروج از پروتکل الحاقی قصد دارد با غنی سازی اورانیوم تا حد ۹۰درصد و توانایی تولید اولین بمب اتمی پیش برود، در اختیار دول اروپایی عضو برجام، آژانس بین المللی اتمی و آمریکا قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس کمالوندی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، گفته است: «اگر امروز تصمیم بگیریم بالای ۲۰ درصد غنی سازی کنیم، به راحتی قابل انجام است و در حال بررسی موارد نیاز هستیم.»

اعلام صریح این خبر از سوی سازمان انرژی اتمی رژیم و تاکید معاون این سازمان بر توانایی و حتی برنامه ریزی برای راه اندازی «آبشار ۱۶۴ تایی را بر اساس مصوبه مجلس تا سه ماه آینده» نشان می دهد که اکنون رهبری جمهوری اسلامی تصمیم گرفته است که برنامه همیشگی اما پنهانی خود بر ساخت بمب اتمی را آشکارا اعلام کند. برنامه ای که مطابق گفته معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ظرف سه ماه آینده تحقق پیدا می کند.

دوره سه ماه تکمیل آبشار ۱۶۴ تایی در واقع همزمان با دوره سه ماه اول آغاز به کار روسای جمهور جدید امریکا است که عمده وقت خود را صرف تشکیل دولت، امور داخلی و دستگاه اداری جدید خود می کنند و کمتر به امور بین‌الملل توجه دارند. و همچنین همزمان با دوره ایست که دولت روحانی نیز عملا بیشتر به کنار گذاشته می شود و امور خارجی و برنامه غنی سازی اتمی از دست او خارج و بطور کامل تحت کنترل مجلس و سپاه قرار می گیرند. بطوریکه حتی رئیس مجلس می تواند آیین نامه اجرای مصوب دولت در رابطه با قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها»‌ را رد کند!

در سه ماه آینده بتدریج دولت در سایه جای خود را با دولت روحانی عوض خواهد کرد و این دولت روحانی است که بطور کامل در محاق فرو می رود و به حاشیه رانده می شود. دوره ای که انتقال قدرت در امریکا نیز نهایی می شود و اسرائیل نیز درگیر دور جدیدی از انتخابات است. دورانی که سپاه و رهبری جمهوری اسلامی سعی می کنند حداکثر استفاده از فرصت بدست آمده را برای رسیدن به توانایی ساخت اولین بمب اتمی بنمایند.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram