بیانیه‌ی جبهه ملی ایران (سامان ششم) درباره‌ی خرید واکسن کرونا: «ایران ما‌؛ جدال مرگ و زندگی»

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

ما نگران وقوع بحرانی مرگ‌ آور در کشور در مقیاس طاعون و قحطی صد سال پیش هستیم که حدود ده میلیون شهروند ایرانی را از دست دادیم.

بیانیه:

هنوز سوگ قتل‌عام معترضان به فساد و غارت و فقر تحمیل شده آبان ۹۸ پایان نیافته؛ و هنوز اشگ ما در سالروز سقوط هواپیمای مسافری و سوخته شدن ۱۷۶ مسافر بیگناه با شلیک متوالی موشک پدافند هوایی در اثر بی لیاقتی مسئولان دفاعی کشور خشک نشده، که قتل عام دیگری را برای ملت ایران تدارک دیده اند: ممنوعیت ورود واکسن‌های آزموده شده و مورد تأیید بهداشت جهانی برای جلوگیری از فراگیری بیشتر بیماری کرونا در ایران.

چرا به مردم راست نمی‌گویید که، به قول خودتان، ۱۵۰ هزار واکسن فایزر با پول ملت برای مصرف انحصاری خودتان وارد کرده‌اید. چرا به مردم راست نمی‌گویید که دارایی و بودجه کشور را آن‌چنان غارت و تهی کرده اید که پولی برای خرید واکسن باقی نمانده و باید با واکسن های تایید نشده یا قلابی، که آن را هم به‌جای رایگان به مردم با بهای بازار سیاه خواهید فروخت، مردم را فریب بدهید؟ باید از شما پرسید تا کنون داروهای درمان بیماری‌های خودتان را از کدام کشورها خریداری می‌کرده‌اید؟

چگونه است که استفاده از دارو و درمان و بیمارستان‌های اروپا، به‌ویژه انگلستان، برای خانواده‌های بالای نظام مجاز است؟ اما اینک که ملت نیاز به یک واکسن مطمئن برای زنده ماند دارد، باید از این حق محروم بماند تا شما خودتان تولید کنید و بی اعتنا به کیفیت آن را با قیمت‌های بالا، همانند داستان ماسک‌ها، به ملت بفروشید؟ جان مردم برای خرید و فروش نیست!

در حالی‌که همه جهانیان می‌دانند که جمهوری اسلامی درباره ورود ویروس کووید-۱۹ به ایران دروغ گفته و با ادامه پروازها به چین آن را در سراسر ایران نشر داده و همیشه با ناکارآمدی در مدیریت بحران، درباره شمار مبتلایان و کشته شدگان هم دروغ گفته و می‌گوید، با توجه به فقر گسترده و تورم افسار گسیخته، در حالی‌که مردم توان خرید هیچ واکسنی را که باید رایگان باشد و درمان آن نیز رایگان باشد، به قیمت‌های بازار سیاه معمول در جمهوری اسلامی ندارند، ما نگران وقوع بحرانی مرگ‌ آور در کشور در مقیاس طاعون و قحطی صد سال پیش هستیم که حدود ده میلیون شهروند ایرانی را از دست دادیم.

تهران – ۲۱ دی ۱۳۹۹ خ.

تارنمای جبهه ملی ایران – سامان ششم

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

«مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.»