پاسخی به نامه ۲۵۰۰ پزشک به رئیس جمهور با درخواست ممنوعیت واکسن های آمریکا، انگلیسی و فرانسه، دکتر پرویز الیاسی

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

اگر شما بعد از این سخنان، از این مطالب آگاه شده‌اید باید فاتحه نظام بهداشتی که ۲۵۰۰ نفر از اساتیدش دیر از خواب بیدار می‌شوند و بعضی هم مشاور رهبری هستند را خواند.

 

دکتر پرویز الیاسی

سلام به همکاران و اعضای هیئت علمی امضاکننده نامه

بسیار خرسندم که می‌بینم همکارانم چنین هشیارانه به مسائل روز پزشکی واکنش نشان می‌دهند و خصوصا مایه مباهات است که بجز رشته تخصصی خود، به واکسن‌سازی و سیاست نیز اشراف دارند.

من همچون شما اما از دیدگاهی دیگر، نگران خدشه به شرافت حرفه پزشکی هستم و مایل به ادای دین خود، هرچند در حد ران ملخی از مور هستم.

شاید عده‌ای از شما مأخوذ به حیا شده یا به قصد مطرح‌شدن و در لیست خودی‌ها ماندن و استفاده از مزایای آن چنین نامه‌ای را امضاء کرده باشید، اما در هر حال مسئولیت آن بر دوش همه شماست.

خوشا به حال عده‌ای که با مطالعه کامل، بینش مطمئن و بدون قصد خوشامدگویی نامه را امضا کردند و بدا به حال بقیه نکات زیر را صریح و بی‌پرده با شما در میان می‌گذارم:

۱- اگر شما قبل از سخنان رهبری از این مطالب آگاه بوده‌اید چرا پیشاپیش هشدار لازم را به مبادی پزشکی کشور ندادید؟ اگر رهبری به‌دليل مشغله‌ها نمی‌توانستند طرح موضوع کنند با وظیفه‌ای که بر دوش شما بود، چه می‌کردید؟ آیا این عمل شما مصداق خیانت نبود؟

۲- اگر شما بعد از این سخنان، از این مطالب آگاه شده‌اید باید فاتحه نظام بهداشتی که ۲۵۰۰ نفر از اساتیدش دیر از خواب بیدار می‌شوند و بعضی هم مشاور رهبری هستند را خواند.

۳- اگر شما بعد از سخنان رهبری به صرافت افتادید که خود را مطرح کنید، این از مصادیق چاپلوسی است که در اسلام، مذموم و تداعی‌کننده داستان نديم سلطان محمود است.

۴- حدسیات و پیش‌بینی‌های غیر مستند و شبهات مطرح در این نامه به همه محصولات این کشورها، پزشکی یا غیرپزشکی قابل سرایت است. با این قیاس استفاده از داروهای شیمی درمانی، استنت قلبی، لنز داخل چشمی و بسیاری لوازم دیگر مشمول این شبهات خواهند بود.

۵- پیشنهاد می‌کنم برای نشان ‌دادن حسن‌ نیت خود، اگر از کالای این کشورها استفاده می‌کنید مثل گوشی اپل، اتومبیل خارجی، گذرنامه خارجی و … را کنار گذاشته و با نوع ایرانی یا خارجی مورد اعتماد جایگزین کنید. برای اعضای خانواده‌تان نیز که در خارج از کشور هستند، از واکسن داخلی تهیه و ارسال کنید و بهتر است برای دور ماندن از این مسائل، ترتیب بازگشت آنها به وطن را فراهم کنید.

۶- پیشنهاد می‌کنم از ارسال مقالات خود به نشریات این کشورها و افتخار به این کار خود داری کنید. بعید نیست بعضی اطلاعات این مقالات مورد سوءاستفاده دشمن قرار گرفته و علیه خود ما به کار گرفته شود.

پاسخ خود به شما را با یک سوال به پایان می‌برم. بلاتشبيه فرض کنید نامه‌ای با امضای ۲۵۰۰ پزشک زمان شاه را مشاهده کنید که بعد از سخنرانی شاه در مورد مضرات سیگار، در مخالفت با مصرف دخانیات نوشته شده باشد، يبنی و بين‌الله در مورد آن پزشکان چه قضاوتی خواهید کرد؟ همان قضاوت سزاوار شما نیست؟

 

كونوا أحرارا فی‌دنیاکم

چگونه ز غیر شکایت کنم که همچو حباب

همیشه خانه خراب هوای خویشتنم

*چشم پزشک

 

 

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

«مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.»