انتقال دو روحانی اهل سنت بلوچ برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان زاهدان

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

به گزارش شبکه جهانی کلمه، مولوی امان الله بلوچی و حافظ عبدالرحیم کوهی دو روحانی اهل سنت محبوس در زندان مرکزی زاهدان برای اجرای حکم اعدام امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه به قرنطینه زندان منتقل شده اند.

این دو زندانی در تماس با خانواده از آنها خواسته اند تا برای آخرین ملاقات به زندان بیایند. این دو روحانی بلوچ در آبان ماه ۱۳۹۴ توسط ماموران امنیتی بازداشت و نسبت به اتهامات امنیتی مورد بازجوئی و تفهیم اتهام قرار گرفتند اما این زندانیان هیچ گاه این اتهامات را قبول نکرده و تصریح کرده‌اند که برای اخذ اعترافات اجباری مورد شکنجه قرار گرفته اند.

دادگاه انقلاب زاهدان شهریور ماه ۱۳۹۸ هرکدام از این دو زندانی را به ۱۰ سال حبس و اعدام محکوم کرد. با وجود انتشار گواهی “فارغ التحصیلی” این دو روحانی از حوزه علمیه منبع العلوم کوه ون و بیان اینکه دادگاه انقلاب صلاحیت محاکمه این دو روحانی اهل سنت را ندارد “علی موحدی‌راد”، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مدعی شده بود که دو فعال بلوچ مولوی نیستند و سندی مبنی بر تحصیلات حوزوی این دو نفر در دست نیست.

یک منبع مطلع به خبرنگار شبکه جهانی کلمه گفته است که:” مسئولین به خانواده این دو مولوی گفته‌اند اگر دو تن از فامیل‌های این دو زندانی که فراری هستند را بیاورید و به ما تحویل دهید اینها را آزاد می‌کنیم”. این منبع به شرط عدم افشای نامش ادامه داد:” مسئولین حتی بسیاری از سرداران منطقه را برای رساندن این پیام به خانواده واسطه کرده اند.”

منبع: شبکه جهانی کلمه

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

«مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.»