کارزار عراقی‌ها در شبکه های اجتماعی پس از سخنان پاپ: همه اسلحه‌ها از جمله موشک‌های رژیم ایران باید خاموش شوند

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
كاربران عراقى در شبكه‌های اجتماعی با هشتگ #لتصمت_الأسلحة به معنی (اسلحه‌ها خاموش شوند) که برگرفته از سخنان اخیر پاپ طی دیدارش از عراق بوده با اشاره‌ای به نقش مخرب گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به رژیم ایران در این کشور، خواستار خاموش شدن همه اسلحه‌ها از جمله موشک‌های رژیم ایران شدند.
اما به گفته برخی ناظران به نظر می‌رسد مقامات رژیم ایران معنای این پیام را به درستی درک نکردند. در این زمینه، پاسدار حسین امیرعبداللهیان، نائب رئیس مجلس خامنه ای در توییتر نوشت: «سفر پاپ به عراق به لطف فداکاری‌های قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس و ابومهدی المهندس رهبر سابق نیروهای حشد الشعبی حاصل شده است».
البته روزنامه‌های محافظه کار رژیم ایران و حتی اکثر روزنامه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان، در صفحه نخست خود روز شنبه، هیچ اشاره‌ای به سفر پاپ نکردند. گویا این موضع با جریان سفر رئیس قوه قضاییه رژیم ایران، ابراهیم رئیسی، به عراق و عدم پذیرش وی توسط سیستانی مرتبط است.
این کمپین کاربران عراقی اشکال مختلف خشونت، کشتار و ترور فعالان سیاسی و رسانه‌ای، آدم‌ربایی و شکنجه از سوی گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی وابسته به رژیم ایران، را نیز برجسته کرد.

افزون بر آن، بسیاری از شهروندان عراقی، سلیمانی را پدر معنوی اکثر گروه‌های شبه‌نظامی در عراق به‌شمار می‌آورند. بدین دلیل بسیاری از مردم عراق با مشارکت در این کمپین خواستار سکوت غرش موشک‌های ایرانی مورد استفاده از سوی گروه‌های نیابتی شده و خواهان صلح و آرامش برای کشورشان شدند.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

«مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.»