تجمع اعتراضی اهالی روستای بکه شهریار نسبت به تملک اراضیشان توسط جهاد کشاورزی مقابل قوه قضائیه

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

‍ روز سه شنبه ۲۰ آبان،جمعی از اهالی روستای بکه شهرستان شهریار در استان تهران برای به نمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به تملک اراضیشان توسط جهاد کشاورزی مقابل ساختمان قوه قضائیه در خیابان ولیعصر پایتخت روبروی خیابان جامی تجمع کردند.

بنا به گزارش رسانه ای شده به تاریخ ۲۱ آبان،جهاد کشاورزی استان تهران خود را مالک یک ‌سوم زمین‌های روستای بکه در شهریار می‌داند و این اراضی را بر اساس قانون کشت موقت، به کشاورزان دیگری واگذار کرده است. کشاورزانی که به گفته معترضان مقابل قوه قضائیه، یا سنشان به زمان تصویب قانون کشت موقت نمی‌خورد، یا روی هیچ زمینی کار نکرده‌اند که مشمول این قانون شوند یا بازنشستگان دستگاه‌های دولتی هستند.

مردم معترض روستای بکه می‌گویند روحشان خبر نداشته که قانون کشت موقت شامل زمین‌های آنها هم می‌شده و جهاد کشاورزی هم به ثبت اعلام نکرده است که حق خرید‌و‌فروش در بخشی از اراضی منطقه را ندارند. آنها قبل از انقلاب از اربابان منطقه، قطعاتی هزار و پانصد متری خریداری کرده‎اند و این زمین‌ها دست‌به‌دست شده است. حالا جهاد کشاورزی حکم به تخلیه زمین‌هایشان صادر کرده است.

از آنجا که مهلت قانونی برای شکایت در زمینه قانون کشت موقت هم تمام شده، مردم روستای بکه امکان طرح شکایت در قوه قضائیه هم ندارند. آنها که مشکل پیش‌آمده را ناشی از نوعی فساد اداری می‌دانند، مقابل قوه قضائیه جمع شدند تا صدایشان را به گوش دستگاه قضا برسانند

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram