کارزار (پتیشن) اعتراض عمومی به ممنوعیت خرید واکسن امریکایی و بریتانیایی توسط علی خامنه ای

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

کرونا هم چنان کشتار می کند و کشور ما با افزایش بی سابقه مبتلایان و جان باختگان روبرو است. کادر درمانی در زیر فشار طاقت فرسای ماه های اخیر و خصوصاً ابتلای هزاران نفرازپرستاران به کرونا و جان باختن صدها نفر از کادر پزشکی در فرسودگی بسر می برند.. مسئولان از افزایش ۳۰۰درصدی مهاجرت پرستاران ایرانی و مهاجرت حدود سه هزار پزشک در ۱۰ ماه گذشته و جان باختن ۲۰۰ پزشک آن‌هم در دوران همه‌گیری ویروس کرونا خبر می دهند. ایران اکنون از نظر تعداد مبتلایان و جان باختگان در میان ۱۲۷ کشور جهان، چهاردهمین کشور از نظر تعداد مبتلایان و جان باختگان رسمی است. برخی از مسئولین وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا نیز علناً اعتراف می کنند که آمار آن ها نصف تا یک سوم ارقام تلفات ناشی از همه گیری کرونا می باشد. 

با توجه به تعداد مبتلايان و جا نباختگان، واکسیناسیون کرونا اکنون به عاجل ‎‌ترین مسئله‌ی همۀ بشریت تبديل شده است. در تمام کشورهای دنیا دولت‌ها می کوشند که به سریع‌ترین شکل ممکن مردم کشور خود را واکسینه کنند. کشورهای متعددی واکسینه‌کردن را شروع کرده‌اند و هر روز هم، سرعت بیشتری به آن می‌دهند. پیشرفته‌ترین کشورها، سیاست تهیه واکسن از کشورهای دیگر را، به موازات تلاش و تولید در کشور خود در پیش گرفته‌اند. 

علی خامنه‌ای خرید واکسن را ممنوع اعلام نمود و تاکید کرد که به آمریکا و انگلستان نباید اعتماد کرد. صدور چنين فرمانی، اقدامی جنایتکارانه‌ و ضد مردمی است. این اقدام آشکار می‌سازد که مسئله‌ او، نه جلوگیری از مرگ و میر مردم توسط کرونا، بلکه تداوم عناد با جهان و تاکید بر سیاست‌هایی است که تا کنون جان هزاران تن از مردم ایران را گرفته ‌است.  

 زمستان سختی در پیش است و موج‌های بعدی در راهند. نگرانی جدی برای شروع موج چهارم با ارتفاعی به مراتب بیشتر از امواج قبلی وجود دارد. اين امید شکل گرفته بود که با خريد واکسن کرونا، کشورمان بتواند از شروع موج چهارم جلوگيری کند و زندگی به شرایط عادی‌ برگردد. اما سخنان خامنه ای مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن های معتبر و تاکید بر استفاده از محصول داخلی یا محصول کشورهایی که تاییدیه معتبری ندارند، شوک بزرگی به مردم وارد کرد. حکومت برای پيشبرد سياست غرب ستيزی با جان مردم کشور ما بازی می کند..  

لازم است عليه عدم خريد واکسن تهيه شده در کشورهای غربی به اعتراض برخاست و جمهوری اسلامی را  برای تهیه فوری واکسن‌های تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی زیر فشار قرار داد. برای پیشگیری از مرگ‌های اجتناب‌پذیر، بايد هر چه زودتر واکسن‌های تایید شده‌، خریداری شوند !

Change.org

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram