درباره توطئه وزارت اطلاعات علیه نرگس محمدی، محمد مهدوی‌فر

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

وزارت اطلاعات از اینکه نرگس به خانواده‌های جان‌باختگانِ قیام آبان نزدیک شود به شدت احساس ترس می‌کند.

 

محمد مهدوی‌فر

آخر ناچار شدم دست به قلم شوم. دیشب به خانم نرگس محمدی گفتم اگر موضوع داخلی می‌بود من دخالتی نمی‌کردم ولی حالا که پای وزارت اطلاعات در میان است موضوع برای من حیثیتی شده است.

خانم نرگس محمدی با آقای پوریا زراعتی مجری شبکه من و تو مصاحبه‌ای داشته که به دلیل طولانی شدن مصاحبه، شبکه من و تو بخشی از آن را کم کرده که قابل پخش باشد.

پوریا زراعتی در جایی از مصاحبه می‌پرسد مگر رژیم جمهوری ‌اسلامی از دادخواهی مادران می‌ترسد؟ (پوریا برای خلاصه کردن، این سوالِ خودش را از مصاحبه کم کرده)

خانم نرگس محمدی پاسخ می‌دهد:

“رژیم اگر واهمه نداشت پس چرا مادر مصطفی کریم‌بیگی که به دنبال احقاق حق بود و مادر سعید زینالی را که می‌گفت پسرم کجاست، به سلول‌های انفرادی انداخت؟ در حالی که من در صحبت با این مادران متوجه شدم آن‌ها حتی به دنبال انتقام نبودند و آن‌ها می‌خواستند بعد از این، مادرانِ دیگری به مصیبت آن‌ها گرفتار نشوند.” (اینجا دقیقا موضوع سخنِ بانو نرگس، خانم‌ها اکملی و نقابی هستند. نه مادران آبان)

نرگس به درستی می‌داند که مادران آبان، اغلب به دنبال انتقام‌ هستند و حتی یکی از مادران آبان به نرگس بانو گفته، من قاتل فرزندم را می‌شناسم و با چشمان خودم دیدم که قاتل از روی موتور به سینه‌ی فرزندم و به مردم شلیک کرد.

وزارت اطلاعات از اینکه نرگس به خانواده‌های جان‌باختگانِ قیام آبان نزدیک شود به شدت احساس ترس می‌کند.

نرگس در سرمای زمستان ۹۳ به همراه محمد نوری‌زاد و خانواده‌های ۸ زندانیِ کرد در اعتراض به اعدام فرزندانِ مظلوم آن‌ها پشت دیوار زندان قزل‌حصار از شب تا صبح ایستاد و فریاد همراهی با مادران را بلند کرد.

نرگس به عنوان نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر در دیداری که در سال ۹۳ با خانم اشتون مسئول سیاست خارجی و امور امنیتیِ اتحادیه اروپا داشت، مادر ستار بهشتی را با خود برده بود و با این کار آبروی جمهوری اسلامی را به لجن کشیده بود و به خانم اشتون و به جهان گفته بود که وزارت اطلاعات، فرزند بی‌گناه این پیرزن را که یک کارگر بوده به خاطر یک صفحه مجازی و انتقاد به حکومت، زیر شکنجه کشته است.

نرگس یک هفته پس از این دیدار با پرونده سازیِ وزارت اطلاعات به ۱۶ سال حبس محکوم شد.

وزارت اطلاعات بارها و بارها با شدیدترین و بی‌ادبانه‌ترین الفاظ، خانم نرگس محمدی را تهدید کرده بود که به مادرانِ داغدیده نزدیک نشود ولی نرگس اگر می‌خواست از این تهدیدها بهراسد که دیگر نرگس نبود.

تا اینکه وزارت اطلاعات در یک خباثتِ آشکار سی ثانیه از مصاحبه‌ی اخیر نرگس بانو را جدا کرد و توسط عواملِ خود برای بعضی از خانوادهای جان‌باختگان فرستاد که ببینید، نرگس می‌گوید مادران آبان انتقام نمی‌خواهند!
در حالی که بر اساس اصل فیلم، اینکار تحریفی آشکار است.

وزارت اطلاعات تصور می‌کند با این کار هم نرگس را منفعل کرده و هم بعد از این، راه ارتباطیِ او را با خانواده‌های داغدیده مسدود کرده است.

دیروز یکی از همین عوامل وزارت اطلاعات توی پی‌وی تلگرام من آمده بود و از خوشحالی با دم خودش گردو می‌شکست. نوشته بود، “دیدی یکی‌تون را از گردونه خارج کردیم. نرگس تموم شد. کلاً تموم‌تون می‌کنیم.”

ما دقیقا خط و ربط این‌ها را با وزارت اطلاعات می‌شناسیم. این‌ها اغلب خودشان‌ را در فضای مجازی جان‌نثار آقای رضا پهلوی شاهنشاه ایران معرفی می‌کنند.

به آن‌ها گفته می‌شود رضا پهلوی که گفته من شاه ایران نخواهم بود و خودم طرفدار جمهوری هستم و اخیرا پرچمدار اتحاد شده است. می‌گویند شاهزاده …. خورده که نمی‌خواهد شاه ایران بشود مگر اختیار با خودش است!

من از همین جا به وزارت اطلاعات می‌گویم که ما به شدت رفتارهای رذیلانه‌ی شما را زیر نظر داریم. مردم از میان همین شیطنت‌ها رهبران برجسته‌ی خود را پیدا می‌کنند.

برگرفته از کانال محمد مهدوی فر

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

«مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.»